Dołącz do zamkniętych testów beta najnowszego oprogramowania z pakietu Microsoft Office

Strona głównaDołącz do zamkniętych testów beta najnowszego oprogramowania z pakietu Microsoft Office
02.07.2014 14:41

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez Microsoft Office,podstawowego dla nich narzędzia pracy. Do takich właśnie wiernychfanów biurowego pakietu Microsoft adresuje swój nowy program testówbeta Office, który pozwoli na testowanie nowych wersjioprogramowania, zanim wejdą one oficjalnie na rynek.

Nie należy traktować uczestnictwa w testach beta jako sposobu naotrzymanie darmowych, licencjonowanych kopii programów z pakietuOffice. Choć udział w programie jest darmowy, to jednak Microsoftoczekuje od uczestników, że będą wysyłali informacje zwrotne,pozwalające na ulepszenie oprogramowania i ustabilizowanie jegopracy przed wydaniem wersji finalnych. Tak samo Redmond nie ponosiodpowiedzialności za ewentualne problemy, włącznie z utratądanych, jakie mogłyby wyniknąć z używania testowego MicrosoftOffice w środowiskach produkcyjnych.

350109800362895297

Program testów otwarty jest zarówno dla użytkownikówindywidualnych jak i firm. Biznesowi użytkownicy, oprócz dostępudo testowych wersji Worda, Excela, PowerPointa, OneNote, Vision,Accessa, Publishera i Outlook, otrzymają dodatkowo możliwośćtestowania takich produktów jak serwery Exchange, SharePoint, Lync iProject oraz usług hostowanych w chmurze.

Aby się zapisać do programu, należy odwiedzić stronę OfficePre-release Programs, w nadziei, że umieszczone tamkwestionariusze będą akurat działały. Ogromne zainteresowaniesprawiło bowiem, że dzisiaj większość czasu nie działały. Poich wypełnieniu, otrzymamy powiadomienie o przyjęciu naszegozgłoszenia – ale nie oznacza to, że Microsoft zaakceptujekażdego. Pytania są dość szczegółowe, co sugeruje, że Redmondchce przyjąć grupę najbardziej obiecujących testerów, którymbędzie zależało na dostarczeniu wartościowej informacji zwrotnej.

Można podejrzewać, że na początku do testów w tym kanaletrafi bardzo wyczekiwana wersja Microsoft Office o nazwie kodowej„Gemini”, o interfejsie dostosowanym do wymogów ekranówdotykowych, przygotowywana z myślą o użytkownikach tabletów zWindows 8/8.1 oraz Windows RT. Jej wydanie pozwoli Microsoftowi nauporządkowanie sytuacji z ARM-owymi tabletami z Windows, które dziśwciąż uruchamiają obok Modern UI także klasyczny interfejsWindows, a w nim skompilowany pod architekturę ARM pakiet Office.Korzystanie jednak z niego w takiej formie nie jest ideałem,docelowo Redmond zapowiada więc całkowite pozbycie się z WindowsRT elementów klasycznych „okienek”.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)