MacOSProgramowanieEmulatoryDOSBox
DOSBox ikona

DOSBox0.74-2

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

DOSBox to emulator komputera z procesorem Intel x86, łącznie z kartą graficzną, muzyczną, myszką, joystickiem i modemem, na którym można uruchamiać programy dla systemu DOS. Emulator rozwijany jest przede wszystkim z myślą o grach, których nie da się uruchomić na współczesnych komputerach i systemach operacyjnych.

DOSBox został wyposażony w linię poleceń podobną do tej, jaką znajdziemy w systemie DOS, ale dużo uboższą. Wystarczy jednak, by uruchomić szeroką gamę gier i niektóre popularne programy.

DOSBox emuluje procesory 286 i 386, zarówno w trybie rzeczywistym, jak i chronionym, pamięć XMS i EMS, stare karty graficzne (Hercules, CGA, EGA, VGA i tryby VESA 4/15/16/32 bpp), karty muzyczne Adlib, Sound Blaster i Gravis Ultra Sound, a także daje dostęp do portu szeregowego. Obsługa drukarek i sieci jest niestety we wczesnym stadium rozwoju, jako że deweloperzy skupiają się na obsłudze gier. Listę gier i oprogramowania, jakie można uruchamiać na DOSBoksie, można znaleźć na Wiki.

Konfiguracja DOSBoxa nie dla wszystkich będzie oczywista. Więcej na jej temat można dowiedzieć się z naszego poradnika.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentDOSBox Team
Liczba pobrań1 124
Data aktualizacji31 sie 2018
Rozmiar pliku3.99 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
DOSBox ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)