Doubletake by FiLMiC Pro: nagraj film iPhone'em z użyciem dwóch kamer jednocześnie

Doubletake by FiLMiC Pro: nagraj film iPhone'em z użyciem dwóch kamer jednocześnie

Doubletake by FiLMiC Pro: nagraj film iPhone'em z użyciem dwóch kamer jednocześnie
Redakcja
28.01.2020 18:40, aktualizacja: 28.01.2020 20:21

Twórcy popularnej aplikacji FiLMiC Pro wypuścili nowe darmowe narzędzie, które pozwoli mobilnym filmowcom jeszcze lepiej wykorzystać potencjał iPhone'ów.

Jeśli masz iPhone'a i zajmujesz się mobilnym wideo na poważnie, prawdopodobnie zetknąłeś się już z aplikacją FiLMiC Pro.

Tak, piszę o "poważnym filmowaniu" w kontekście telefonów bez cienia ironii. Żyjemy przecież w czasach, w których filmy nagrane smartfonami trafiają do kin. Dość wspomnieć o "Mandarynce" Seana Bakera, którą uwieczniono w całości za pośrednictwem iPhone'a 5s i apki FiLMiC Pro właśnie.

Podczas jesiennej premiery iPhone'a 11 twórcy wspomnianego programu zostali zaproszeni na scenę i zapowiedzieli, że FiLMiC Pro w przyszłości pozwoli nagrywać filmy z użyciem kilku aparatów jednocześnie. Teraz jest to możliwe.

Doubletake by FiLMiC Pro, czyli nagrywaj dwoma aparatami za jednym zamachem

Doubletake przewidziany jest w dwóch odsłonach: jako niezależna, darmowa aplikacja, a niedługo także jako dodatkowa funkcja płatnej apki FiLMiC Pro.

Bez względu na wersję, możliwości są takie same - jednoczesne rejestrowanie obrazu przez dwie dowolne kamery. Przypomnę, że w przypadku iPhone'a 11 Pro aparaty są aż cztery: główny, dodatkowy z teleobiektywem, dodatkowy z ultraszerokokątnym obiektywem oraz przedni.

Obraz

Oba ujęcia mogą być zapisane albo jako dwa osobne pliki wideo, albo na podzielonym ekranie w ramach jednego filmu. Apka obsługuje nagrywanie w rozdzielczości 1080p przy 24, 25 lub 30 kl/s.

Potencjał aplikacji Doubletake jest ogromny

Jako przykładowy scenariusz użycia twórcy podają nagrywanie wywiadu. Rozmówcy znajdują się po dwóch stronach stołu, a postawiony między nimi iPhone nagrywa jednocześnie obu, pozwalając następnie zmontować film z użyciem dwóch ujęć.

Obraz

Przydatna może się okazać także możliwość jednoczesnego zapisu obrazu z obiektywów o różnych ogniskowych. Podczas meczu można w tym samym czasie uchwycić zbliżenie na pojedynczego zawodnika, jak i szersze ujęcie na większy fragment boiska.

Niestety z programem Doubletake kompatybilnych jest tylko kilka iPhone'ów

Obsługiwane modele to iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max, XS, XS Max oraz XR.

Na starszych iPhone'ach program co prawda także można zainstalować, ale pozwala na aktywację tylko jednego aparatu jednocześnie, co realnie zabija sens korzystania z tego narzędzia.

Jeśli jednak macie któregoś z wymienionych iPhone'ów, żal tej apki nie wypróbować.

Aplikacja Doubletake by FiLMiC Pro dostępna jest do pobrania z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)