Druga wersja Google Glass jeszcze w tym roku

Marcin Paterek

30.10.2013 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google Glass jeszcze nie trafiły do sprzedaży, a prace nad drugą wersją dobiegają już końca. Koncern wkrótce zaproponuje wszystkim testerom modelu Explorer Edition jednorazową możliwość bezpłatnej wymiany na nowy wariant, który pozwoli korzystać ze szkieł korekcyjnych lub przeciwsłonecznych. Ze zrozumiałych powodów Google planuje pod tym względem dość dużą dowolność — zamiast kupować gotowe okulary z soczewkami niwelującymi wadę wzroku, zainteresowani będą mogli zwyczajnie odczepić wypakowaną elektroniką „nakładkę” i przymocować ją do innych oprawek.

Obraz

Na tym nowości się nie kończą. System przekazywania dźwięku do ucha wewnętrznego poprzez kości czaszki zupełnie nie sprawdził się w głośnym otoczeniu, dlatego wraz z nowym modelem testerzy otrzymają słuchawkę mono, którą w razie potrzeby będzie można podpiąć do okularów krótkim kabelkiem. Dzięki temu użytkownik w pewnym stopniu odetnie się od otoczenia, choć naturalnie nic nie będzie stało na przeszkodzie, by ze słuchawki zrezygnować. Koncern natomiast nie sprecyzował, czy w okularach znajdzie się standardowe gniazdo 3,5 mm. Nie wiadomo również, czy nowy model Google Glass będzie mieć więcej pamięci albo lepszą baterię.

Wciąż też nie ma odpowiedzi na najważniejsze pytanie — kiedy wreszcie ruszy sprzedaż okularów? Przedstawiciele firmy milczą na ten temat jak zaklęci, póki co skupiając się na rozszerzeniu grona testerów. W ciągu kilku najbliższych tygodni każdy z nich będzie mógł zaprosić do udziału trzech znajomych, którzy po uiszczeniu kwoty 1500 dolarów otrzymają własne egzemplarze Google Glass.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)