Drukowanie z chmury Google dla iPhone i Androida

Drukowanie z chmury Google dla iPhone i Androida

Wojciech Cybulski
24.01.2011 21:43

Google w ciągu kilku najbliższych dni udostępni użytkownikom testową wersję usługi Cloud Print, która umożliwia drukowanie dokumentów z wielu rodzajów urządzeń mobilnych.

Przypomnijmy, że usługa Cloud Print rozwiązuje problem sterowników, przy pomocy których każde urządzenie musi komunikować się z drukarką. Idea Cloud Print bazuje bowiem na prostym założeniu, że drukarka nie łączy się bezpośrednio z każdym tabletem, komórką czy notebookiem, a jedynie z serwerem druku Google. Połączenie drukarki z "chmurą" może odbywać się za pośrednictwem komputera, dedykowanego routera lub w sposób bezpośredni w przypadku drukarek wspierających technologię Cloud Print. Gdy użytkownik wydaje polecenie drukowania, dokument zostaje wysłany na serwer Google i przekazany drukarce. Dzięki temu rozwiązaniu po jednorazowym skonfigurowaniu drukarki i połączeniu jej z "chmurą" możliwe jest drukowanie dokumentów z wielu różnych urządzeń, niezależnie od systemu operacyjnego.

Początkowo Cloud Print będzie dostępny jedynie na terytorium USA dla posiadaczy telefonów z systemem Android 2.1 lub nowszym oraz iOS 3.0 lub nowszym. Obecnie połączenie drukarki z Google Cloud Print jest możliwe tylko w systemie Windows, po zainstalowaniu deweloperskiej wersji przeglądarki Chrome. Firma obiecuje, że wkrótce z usługi będą mogli korzystać także użytkownicy systemów Mac OS X i Linux.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)