Dual Pixel zbliża Samsunga Galaxy S7 do lustrzanek

Dual Pixel zbliża Samsunga Galaxy S7 do lustrzanek

Dual Pixel zbliża Samsunga Galaxy S7 do lustrzanek
10.03.2016 15:07

Najnowszy smartfon Samsunga – Galaxy S7 został wyposażony w kamerkę 12 MP. Południowokoreański producent zastosował w nim technologię Dual Pixel, która pozwoliła na stworzenia bardzo szybkiego autofocusu.

W Samsungu Galaxy S7 znalazła się kamerka wykonująca zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 12 MP. Klient zwracający uwagę na cyferki, a więc w przypadku zdjęć wyłącznie na megapiksele, stwierdzi, że poprzednik jest lepszy, w końcu ma 16 MP. Jednak wystarczy spojrzeć na kilka zdjęć wykonanych przez Galaxy S7, aby dojść do wniosku, że nowy topowy produkt Samsunga wypada rewelacyjnie, lepiej od poprzednika i pod względem jakości zdjęć jest jednym z najlepszych smartfonów na rynku.

Obraz

Rozmiar piksela wynosi 1,4 mikrometra, świetne zdjęcia zapowiada także przysłona f/1.7. Do tego dochodzi technologia Dual Pixel, którą zazwyczaj znajdziemy w lustrzankach. Dzięki niej Galaxy S7 miał posiadać bardzo szybki autofocus i z pierwszych recenzji wynika, że faktycznie, nowy smartfon Samsunga jest zauważalnie sprawniejszy od konkurencji. Osiągnięto to przez zastosowanie dwóch fotodiod, z lewej i prawej strony piksela. Każdy z 12 milionów pikseli jest więc w stanie mierzyć detekcję fazy. Przekłada się to na rewelacyjnie szybkie automatyczne łapanie ostrości.

Samsung obiecuje, że kamera w Galaxy S7 pozwali na uchwycenie każdej chwili, natychmiastowo po uruchomieniu aplikacji aparatu, a samo zdjęcie ma charakteryzować się wysoką ostrością. Zaledwie kilka lat temu kamery w smartfonach były wykorzystywane co najwyżej do zrobienia zdjęcia na Facebooka. Smartfonów używaliśmy wyłącznie jak pod ręką nie mieliśmy aparatu. Natomiast teraz dla coraz większego grona osób, topowy smartfon zastąpił aparat kompaktowy. Producenci stosują technologie znane nawet z lustrzanek, dostajemy optyczną stabilizację obrazu, laserowy autofocus, a teraz także Dual Pixel.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)