Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

SkyDrive - krótko i na temat

Na wstępie wspomnę, że nie mam dużego porównania do pozostałych usług a co najwyżej z tego co czytałem itp. Jak dotąd korzysta(łe)m z Dropboxa.

SkyDrive - a co to?

Na począek moje krótkie wyjaśnienie dla tych, którzy nadal nie wiedzą co to jest SkyDrive (chociaż pewnie większość, która zagląda na bloga na DP jest w temacie - warto jednak wspomnieć dla tych pozostałych).

SkyDrive - jest to (nie zupełnie nowa - od 2008 r. w Polsce) usługa umożliwiająca przechowywanie, udostępnianie oraz edytowanie plików na serwerze. Takie niby nic a jednak ciekawostka. Możemy dzięki temu przechowywać (prawie) wszystkie swoje pliki na serwerze i mieć dostęp do nich z każdego urządzenia z dostępem do internetu.

Cechy SkyDrive:

  • Mamy aż 25GB (dla obecnych użytkowników - dla nowych 7GB) na nasze pliki dowolnego rodzaju!
  • Pojedynczy plik może mieć max 2GB (dlatego prawie wszystkie pliki)
  • Pliki są przechowywane dokładnie jak na komputerze - katalogi a w nich pliki, struktura drzewiasta znana nam z codziennego użytku
  • Edycja dokumentów - MS Word (rozszerzenia docx i odf), MS Excel, MS PowerPoint, MS OneNote (zaawansowany notatnik)
  • Podgląd plików: zdjęć, muzyk, wideo, dokumentów, pdf
  • Dedykowany program do synchronizacji plików dla systemów Windows oraz Windows Phone oraz MacOS - daje nam możliwość dostępu do naszego folderu na komputerze i synchronizacje wszystkich plików w tym folderze - czyli normalny katalog na komputerze, który zawsze jest aktualny na każdym komputerze
  • Dzięki powyższemu programikowi mamy również dostęp do wszystkich plików na każdym naszym komputerze o ile komputer on włączony (nie sprawdzałem ale chyba nie trzeba być nawet zalogowanemu - tak było w LiveMesh)
  • Możliwość rozszerzenia wielkości dysku: +20GB – 34,00 zł /rok; +50GB – 85,00 zł/ rok; +100GB 169,00 / rok.

Moja opinia

Nie będę wiele pisał, bo wiele nie trzeba. Jestem szczęśliwym posiadaczem takiego wirtualnego dysku. Z kilku względów. Po pierwsze duza przestrzeń. Po drugie zawsze mam dostęp. Po trzecie - mogę udostępniać komu zechcę katalogi i pliki z opcją tylko do odczytu lub pełnej edycji. Po czwarte - synchronizuje moje notatki oraz dokumenty (i edytuje swoimi programami Office-owymi online - jest taka możliwość).

Jakie odczuwam braki? - brakuje mi takiej jednej drobnej rzeczy - możliwości udostępniania plików bezpośrednio z systemu Windows - w dropboxie oraz Windows Phone takie coś jest i tego mi brak. No i w sumie brak mi też drugiej ale już mniej - dostępu do katalogu grupy z poziomu programów - jest tylko możliwość przez przeglądarkę.

Po wiem tyle - warto spróbwać. Świetna usługa z której korzystam w sumie od 2009 roku a teraz przybrała bardzo dobrą formę - oby tak dalej! ;) Jak dla mnie to najlepsza dotychczas usługa. 

windows internet serwery

Komentarze

0 nowych
command-dos   18 #1 02.05.2012 06:13

Trochę mało, myślałem, że czegoś się dowiem. "Po drugie zawsze mam dostęp." - no widzisz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W przypadku SkyDrive microsoft w dalszym ciągu kontynuuje swoją chorą politykę, co skutecznie uniemożliwia mi używanie ich chmury. W domu nie mam żadnego windowsa i... wykorzystuję ich chmurę tylko do backup'u, który mogę wykonać jedynie z maszyny z windowsem, co nie jest dla mnie ani przyjemne, ani proste.

  #2 02.05.2012 08:48

Wydawało mi się, że pojedynczy plik może mieć maksymalnie 300 MB, a nie 2 GB.

W każdym razie, usługa jest bardzo fajna. Ładnie się też integruje z Windows7. Gdyby istniał taki wirtualny dysk na Linuksa, na pewno korzystałbym z niego częściej.

@command-dos

A słyszałeś, że Mediafire oferuje własną chmurę i uploader dla Linuksa?
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/04/mediafire-jump-on-cloud-storage-bandwagon-off.../

Quest-88   16 #3 02.05.2012 08:49

Wydawało mi się, że pojedynczy plik może mieć maksymalnie 300 MB, a nie 2 GB.

W każdym razie, usługa jest bardzo fajna. Ładnie się też integruje z Windows7. Gdyby istniał taki wirtualny dysk na Linuksa, na pewno korzystałbym z niego częściej.

@command-dos

A słyszałeś, że Mediafire oferuje własną chmurę i uploader dla Linuksa?
http://www.omgubuntu.co.uk/2012/04/mediafire-jump-on-cloud-storage-bandwagon-off.../

  #4 02.05.2012 08:56

Dlatego autor napisał "zawsze mam dostęp", a nie "zawsze WSZYSCY mają dostęp". Dla MNIE to obecnie też jest najlepszy dysk online. A jak dla Ciebie ani to przyjemne, ani wygodne- to po co korzystasz?

command-dos   18 #5 02.05.2012 09:10

@Quest-88 - nie słyszałem, pooglądam. Chciałem się skupić i zadokować w końcu na jakiejś jednej konkretnej. I chyba zostanę przy backup'ach na SkyDrive i poczekam aż google zaoferuje coś na linucha. Póki co mam konto w UbuntuOne, Dropbox, Skydrive, GoogleDrive, SmeStorage (przez którego próbowałem posyłać pliki do SkyDrive). Chaiłbym w końcu pozostać przy 2, góra 3, ale każdy oferuje coś, czego brakuje u innych ;) Dropbox służy mi do udostępniania czegoś, UbuntuOne służył mi do przechowywania zdjęć, ale funkcję tą przejął SkyDrive. GoogleDrive zamierzam wykorzystać do przechowywania notatek (ciężko to nazwać dokumentami). Z SmeStorage (choć nawet kontakt mnie zadziwił in plus) zamierzam zrezygnować, a w UbuntuOne będę przechowywać jakieś nieprzydatne śmieci ;)

floyd   15 #6 02.05.2012 09:11

@command-dos
Ale się ubawiłem:
"...W przypadku SkyDrive Microsoft w dalszym ciągu kontynuuje swoją chorą politykę, co skutecznie uniemożliwia mi używanie ich chmury."
Zawsze możesz skorzystać ze zdrowej polityki pod Linuksa, jak proponuje Quest-88 płacąc za taką samą pojemność jak na SkyDrive ponad 300zł/m :)

  #7 02.05.2012 09:38

Jemu z tą chorą polityką chodziło chyba o to, że nie da się korzystać ze sky drive z linuxa.
Nie rozumiem o co chodzi autorowi w zdaniu "dostępu do katalogu grupy z poziomu programów - jest tylko możliwość przez przeglądarkę."
O jaki katalog grupy mu chodzi?

Nazir50   4 #8 02.05.2012 09:44

Świetna sprawa ten dodatkowy dysk darmowy od MS.

  #9 02.05.2012 09:49

"Pojedynczy plik może mieć max 2GB"
To jak w końcu jest? Bo myślałem że max to 300mb

Nazir50   4 #10 02.05.2012 09:52

@Command-dos"
Doucz się ...
Logujesz się do Windows Live / Skydrive na swój ID i masz wszystko.
Można zainstalować aMSN i tak masz dostęp do hotmail/skydrive i usług MS.

Ale mnie ubawiasz takimi mitami...następny niedzielny specjalista od GNU/linux.

PLI52KA   4 #11 02.05.2012 09:59

Dodam swoje trzy grosze od siebie. Usługa fajna ale ma też swoje delikatne wady. Np. po wgraniu zdjęć na dysk i wysłaniu linka do znajomych, niektórzy przy wejściu otrzymywali komunikat "serwer uległ awarii". Usterka chwilowa, ale mino to polecam. Tyle przestrzeni za darmo i bardzo fajna aplikacja na Windows :D

  #12 02.05.2012 10:00

@Quest-88:
Zgadza się, jest limit 300 MB, ale dotyczy on plików wysyłanych przez przeglądarkę z poziomu webowego SkyDrive. W przypadku aplikacji desktopowej limit wynosi 2 GB.

@Nazir50:
Czemu atakujesz command-dos'a, skoro mówi on prawdę? Microsoft nie wypuścił desktopowej aplikacji SkyDrive na Linuksa, a prawdziwa synchronizacja jest nie do wykonania ręcznie i przez przeglądarkę.

command-dos   18 #13 02.05.2012 10:01

@floyd - fajnie, że poprawiłem Ci humor z rana - do usług, natomiast Ty poprawiłeś mi jeszcze bardziej, bo według mnie to Ty musisz się podszkolić w j.angielskim, nie ja ;)
@Quest-88 - chmura bez limitu pojemności, to jest ciekawe, ale trzymać mnie będzie to: “MediaFire is designed to be used as a File Sharing service. It is not meant to function as a long term backup service for files. Mediafire does not recommend that you upload files for long term storage as they may be subject to deletion if your account is not accessed, or there is not significant sharing activity on your account (i.e. downloads)”. Moim zdaniem, to taki zagraniczny chomik ;)

Quest-88   16 #14 02.05.2012 10:04

Tak, usługa bardzo fajna, ale trzeba mieć cały czas na uwadze, że wasze konta mogą zostać usunięte nagle i bez przyczyny.

http://www.dobreprogramy.pl/Konto-SkyDrive-zamkniete-po-wczorajszym-felietonie,A...

Nazir50   4 #15 02.05.2012 10:12

@"lukasamd"
Od 4 lat nie jest mi wcale potrzebna aplikacja na linux abym korzystał z skydrive/hotmail/app MSO.
Dla XP też nie mam i nie biadolę...
Pod android mam aplikację ale komercyjną Windows Live ale tutaj widać komu zależy jak jest użytkownik który chce wspierać programistów a nie wieczna darmocha.
Jaki interes ma MS aby na linux wydać aplikację skydrive , a no żadnej bo już na iOS/OSX zrobili. :)

  #16 02.05.2012 10:14

@command-dos, Quest-88:
Przepraszam, że się wam wtrącę do dyskusji, ale warto zwrócić uwagę na coś jeszcze - los MegaUpload. Nie wiem co tam zaszło, ale wszelkim chmurzastym tworom, na którym są składowane w dużej ilości materiały niekoniecznie legalne (a MediaFire wcale nie odstaje) są zagrożone nagłym zamknięciem.
Wydaje mi się natomiast, że ruszenie chmur od MSa, Apple'a, a nawet z Ubuntu takie proste by nie było, bo za nimi stoją duże firmy.
W skrócie: uważam to za bezpieczniejsze, a też stosuję chmurę jako miejsce na backup (część SkyDrive, część Dropbox).

  #17 02.05.2012 10:16

@Nazir50:
Ty nie, ale co mnie obchodzi, jak Ty się posługujesz komputerem?
Ja czekałem na aplikację do automatycznej synchronizacji, bo Live Mesh nie przypadł mi do gustu - miejsca nieco mało oferował (chociaż może wcale nie mało?), aplikacja działała wolno, a synchronizacja bardzo kulawo. Pojawienie się aplikacji SkyDrive wszystko ułatwia i czyni usługę znacznie wygodniejszą, przynajmniej dla mnie.
Wiem, pewnie Ciebie też nie obchodzi jak ja używam, ale zauważ, że każdy ma inne potrzeby i priorytety.

Nazir50   4 #18 02.05.2012 10:17

@"Quest-88"
MS niczego nie blokuje i nie zamyka bez powodu jak nie piracisz i nie łamiesz regulaminu.
Prezypadek redaktora był ewidentnym złamaniem prawa korzystania z dysku i udostępnianie publiczne czegoś na co MS nie wyraził zgody...
Konto zostało zablokowane....

Nie pisz bzdr i herezji ale poczytaj zasady korzystania z skydrive a potem używaj go zgodnie z przeznaczeniem a nikt nic Ci nie zablokuje i nic nie stracisz.

Nazir50   4 #19 02.05.2012 10:22

@"lukasamd"
Nie rozśmieszaj mnie...
Co MS ma Ci przyśpieszyć twoje g******* wolne łącze.:D
Szybkość synch. jest uzalezniona od twojego połaczenia ... u mnie szybko pobiera dokument lub go umieszcza na dysku.

  #20 02.05.2012 10:36

@Nazir50:
Oczywiście, że MS nic nie ma do mojego łącza, ale dlaczego Ty nie słuchasz (nie czytasz) argumentów jakie podaję? Jest różnica, pomiędzy RĘCZNYM a automatycznym synchronizowaniem. Jeżeli Ty zmieniasz dokumenty raz na miesiąc i nie stanowi to problemu, ok. Ale ja mam inaczej i wolę automat. Sam używam Windowsa i tej aplikacji desktopowej którą ostatnio wydali, ale command-dos ma rację, bo usługa jest pod Linuksem mocno ograniczona.
Tak, ograniczona, bo przez przeglądarkę nie wrzucisz nic ponad 300 MB. A ja mam minimum 2-3 filmiki-slajdy ze zdjęciami, które mają po prawie 400 MB. Niby niewielka różnica, ale już nie byłem w stanie ich wrzucić. Dopiero po ostatnich zmianach jest to możliwe, tylko z użyciem aplikacji.

Quest-88   16 #21 02.05.2012 10:50

@Nazir50

>(...)poczytaj zasady korzystania z skydrive a potem używaj go zgodnie z przeznaczeniem a nikt nic Ci nie zablokuje i nic nie stracisz.

A konto przywrócono, bo?

Nazir50   4 #22 02.05.2012 11:03

@"Quest-88"
Nie wiem co napisał do MS redaktor dp bo to jego prywatna sprawa... wykorzystałeś felieton jako dowód aby straszyć ludzi jaki to MS jest zły .
To manipulacja i nie uczciwa ocena tej usługi a na podstawie odrębnego przypadku i sytuacji nie wyrokuje się.
Jeżeli MS odblokował konto ID redaktora to na konkretne ustalenia i dostosowanie się do regulaminu tej usługi.
Nie wnikam w kulisy tego przypadku i Ty nie wnikaj...to nie moje konto w MS i nie mój problem bo Ja nie trzymam tam czegoś ... i nie udostępniam innym do kopiowania i wglądu.

Quest-88   16 #23 02.05.2012 11:19

To co piszesz jest naprawdę żałosne. Przede wszystkim moja ocena samej usługi jest dobra i wiele razy to podkreślałem. Jeśli ktoś tu straszy ludzi, to sam Microsoft swoja polityką i dobrze jest dokumentować takie przypadki.

Nie wnikać w kulisy? A to niby czemu? Na koncie "TomekB" jest - uwaga, uwaga! - aż jeden folder z galerią zdjęć.

duszek.mestre   3 #24 02.05.2012 11:48

Cóż. Są metody do podpięcia jako dysk sieciowy dysku skydrive. Wrzucasz tam i korzystasz z niego i jest nawet spoko. - przynajmniej tak mówili znajomi, ja korzystam z Windowsa więc nie potwierdzam ani nie zaprzeczam.
Bądź co bądź uważam, że SkyDrive zrobil furorę i spore zamieszanie ostatnio (choć tak naprawde istnieje od lat - a jego apka dopiero spowodowała wielki wzrost zainteresowania).

przemor25   14 #25 02.05.2012 12:21

Tamten przypadek z galerią TomkaB, z tego co pamiętam, było związane z tym, że konto zostało zablokowane w związku z tym, że automat zauważył, że wiele adresów IP wchodziło na tą galerię w tym samym czasie. Podobne zjawiska zdarzają się np. z pocztą Gmail.

  #26 02.05.2012 12:35

M$ sam sobie w stopę strzela. Gdyby udostępnił aplikację na XP, to wyszłoby mu to tylko na dobre, bo więcej osób by korzystało ze SkyDrive'a (i wykupywało limity).

Jeśli ktoś potrzebuje synchronizować między sobą komputery z różnymi systemami operacyjnymi, to SkyDrive jest kompletnie bezużyteczny.

GL1zdA   12 #27 02.05.2012 12:46

Dla mnie SkyDrive jest krokiem wstecz w stosunku do tego co dotychczas MS oferował. Przede wszystkim synchronizacja z jednym folderem - w Live Mesh była możliwość synchronizacji kilku folderów, na każdej maszynie innych. Do tego wolałbym działać na SkyDrive tak jak dotychczas na nim działałem - bez synchronizacje, w tej chwili po prostu wrzucam tam pliki przez Gladinet Desktop. No i niestety szybkość transferu jest beznadziejna - pod tym względem Dropbox jest znacząco przed SkyDrive.

Najbardziej jednak boli, że SkyDrive ma docelowo zastąpić Live Mesh - dużą stratą będzie brak bardzo wygodnego dostępu do komputerów przez RDP nawet za firewallami. Nie będzie też synchronizacji ustawień programów (były co prawda tylko 2, ale liczyłem na rozwinięcie tego w kierunku iCloud, gdzie każdy program może synchronizować swoje dane).

command-dos   18 #28 02.05.2012 13:38

Panowie, @Nazir jest na mnie cięty, więc nie słuchajcie jak mnie beszta, bo się sam zaraz zakręci. Jak microsoft wyda komputer na dynamo, to powie że pedałowanie podczas pracy na kompie w ogóle nie jest uciążliwe... i jeszcze jest plus, bo dla zdrowia dobre ;)
no niestety, mnie nie przypadło do gustu zarządzanie plikami i folderami przez www, dlatego uważam że klient (jak, np. w dropboxie) jest potrzebny do "przezroczystej" pracy w chmurze... Ten programik, który ostatnio wydali do SkyDrive, to też IMHO zupełna porażka. O wiele bardziej spisuje się podmontowanie chmury jako udziału sieciowego i podmapowanie go jako dysku - używam, jak dysku i nie muszę mieć twardziela, żeby wiedzieć, że to co na twardzielu, to jest w chmurze. Dlatego uważam, że jak chmura, to webdav. Tylko, że twórcy chmur, nie wiedzieć czemu, chcą na siłę żebyśmy korzystali z ich interfejsów webowych i ich klientów. Zamierzają tam reklamy wrzucać jak do gg, czy co?

FadeMind   9 #29 02.05.2012 15:40

@ command-dos

Dodatkowo należy dodać, że jeżeli coś się MS nie spodoba to po prostu zablokuje dostęp do dysku. Po a tym sama aplikacja na Windows jest uciążliwa i w zasadzie irytująca. Udostępnianie plików to porażka. Link prowadzi do pliku na serwerze, który (jeżeli jest rozpoznawalny) jest otwierany w edytorze na stronie WWW. (Podobnie dzieje się z Google Drive). Dropbox jest idealny do przechowywania plików, które chcemy udostępniać publicznie.

n33trox   6 #30 02.05.2012 16:44

Nie korzystam i nie zamierzam. Jakiś czas temu w jednym z wyżej wspomnianych felietonów właśnie przeczytałem o zamknięciu konta, bo było to nie na rękę MS. Piractwo piractwem, zasady zasadami, ale taka akcja nasuwa podejrzenie, że oni sobie podglądają to, co jest na kontach, a ja sobie nie życzę, żeby ktoś np. przeglądał moje pliki czy dokumenty. Także ja pozostaję przy DropBoksie, a jak potrzeba mi więcej przestrzeni, to mam do tego pendrive'a.

  #31 02.05.2012 17:37

@n33trox
nie ma co ukrywać, że wszyscy podglądają. Ty słyszałeś tylko o microsofcie ale na pewno każda firma sprawdza te pliki. Mają to w regulaminach, że nie wolno wrzucać pirackich plików a jak mają to sprawdzić jeśli nie przeglądając twoje pliki? Na słowo ci nie uwierzą, aczkolwiek każdego usera też nie sprawdzają tylko pewnie mają jakąś wyszukiwarkę z filtrem i np wpisują tytuły gier i filmów do jakiejś listy i jest cały czas przeszukiwana baza i jak coś znajdzie to wtedy działają.
Szkoda tylko, że dla nowych userów jest 7 giga, ja całe szczęscie miałem dłużej wiec pozostało 25. Pewnie to przez to, że teraz dojdzie więcej użytkowników i nie mają na tyle przestrzeni, żeby im dawać po 25. Ale i tak mają największą pojemność. Aczkolwiek jednak z chmurą ostrożnie. Ja polecałbym np. wrzucać tam zaszyfrowane hasłem rary z kopią zapasową naszych danych, żeby nie mogli tego podejrzeć. A na ważne dane typu archiwalne zdjęcia lepszy jednak będzie dysk zewnętrzny, niekoniecznie duży.

duszek.mestre   3 #32 02.05.2012 18:53

@n33trox: Parę postów wyżej kolega napisał, że tam chodziło o ilość obejrzeń i zablokowało konto. Ale to była wyjątkowa sytuacja i MS zmienił politykę w tej sprawie. Udostępnianie nielegalnych plików jest nielegalne samo w sobie. Ale MS zamyka konto lub usuwa pliki bardziej na wniosek kogoś w celu zapewnienia poprawności prawnej. A DropBox nie przegląda? A nie pamiętasz dość niedawnej akcji związanej z licencją DropBoxa? Przecież wszystkie pliki tam składowane miałyby wg tej licencji należeć do właścicieli DropBox - także dzięki wielkie za takie wpadki. Gdyby ktoś się nie skapnął to pewnie nie miałbyś praw do większości plików, które tam posiadasz. Ale jakoś szybko się o tym zapomina, co?

Quest-88   16 #33 02.05.2012 19:40

duszek.mestre, kolega może sobie pisać. Nie ma oficjalnych wyjaśnień.

>Szkoda, że nie otrzymałem przy tym wyjaśnienia, co spowodowało zablokowanie konta i jak uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości.

http://www.dobreprogramy.pl/Konto-SkyDrive-zamkniete-po-wczorajszym-felietonie,A...

tores1977   11 #34 02.05.2012 22:55

Zapomniałeś o aplikacjach na iOS. Ja używam na iPhone i iPad, działa bardzo fajnie.

tores1977   11 #35 02.05.2012 22:56

Zapomniałeś o aplikacjach na iOS. Ja używam na iPhone i iPad, działa bardzo fajnie.

duszek.mestre   3 #36 02.05.2012 23:40

Masz rację - mówiąc o MacOSX miałem też na myśli cąłą rodzinę - czyli iOS :) Oczywiście taka apka istnieje ;) + OneNote, który dodatkowo jest także na andku ;)

  #37 03.05.2012 00:02

Też lubię SkyDrive, ale mam jedną wątpliwość. Skoro wszystko się tak ładnie synchronizuje, to ewentualna awaria serwera lub zamknięcie konta może spowodować usunięcie plików z dysku. Wiem, że to teoria i raczej mam zaufanie do MS, jednak niepokój gdzieś tam jest... Czy ktoś wie jak to dokładnie działa?

jajek46   3 #38 03.05.2012 07:36

Super że powstają takie dyski in cloud. Najchętnie kożystam właśnie ze Skydrive.

  #39 03.05.2012 09:38

Wiele laptopów i komputerów stacjonarnych ma jeszcze Win XP a tu klapa, na XP nie działa.
MS knoci i robi to pod swój interes a nie użytkownika.

DelphiX   7 #40 03.05.2012 14:17

Korzystam z m.in SkyDrive od ponad 2 lat i jest ono świetne :) Polecam do wypróbowania

duszek.mestre   3 #41 03.05.2012 14:26

@Wierny Czytelnik DP: A gdyby z Dropboxem coś się stało, albo np z GDrive? Z każdym dyskiem jest podobnie. W sumie nie wiem jak to jest w przypadku awarii ale myślę, że po prostu najszybciej to sam programik nie będzie mógł się połączyć z usługą i nic nie zrobi ;)

  #42 03.05.2012 14:55

a kolega command-dos to jakis chyba kompleks ma na punkcie windowsa.
napisz wiecej skoro "malo sie dowiedziales" - chetnie dowiem sie wiecej niz wiem.
pochwal sie wiedzą a ja ocenie.

  #43 03.05.2012 18:21

@Wierny Czytelnik DP (niezalogowany)
Nie ma się czego obawiać. Gdyby serwer padł lub konto zostało zamknięte, to po prostu aplikacja nie będzie mogła się z nim połączyć. Nie będzie jednak nic usuwać - to z serwera są pobierane informacje, na podstawie których podejmuje decyzje np. najpierw na komputerze umieściłeś plik i zsynchronizowałeś. Potem z poziomu www na innym komputerze plik usunąłeś. Po uruchomieniu pierwszego komputera i połączeniu z serwerem plik zostanie usunięty i na komputerze, ale tylko i dopiero wtedy.

  #44 21.06.2012 22:50

akurat dzisiaj nie ma możliwości zalogowania się do skydriwe

  #45 23.03.2013 17:19

Jak usunąć np.zdjecia z sky Drive? Czy ktoś mi pomoże?

  #46 02.08.2013 17:35

a ja mam ze skydrivem duży problem, bo zrobiwszy parę folderów, zrobiłam w nich podfoldery i jeszcze jedne - wewnętrzne. Przez jakiś czas to funkcjonowalo, a teraz mam wrażenie, że zabrano mi te podfoldery wewnętrzne, dla mnie ważnych rzeczy. Ciągle sprawdzam certyfikaty strony, ale teraz to domyslam sie, ,jak dochodzi się w innych państwach do wiedzy o całych społeczeństwach...

  #47 28.04.2015 13:55

a ja to bym chciała wiedzieć czy ze skydrive mogę ściągnąć plik i zapisać go na komputer

  #48 05.05.2016 10:08

Słabe wirusy

  #49 06.08.2016 21:43

A jak kasuje się zdjęcia na skydrive na komputerze? Mam tam dwa zdjęcia i nie ma opcji skasuj : /