DxO Optics Pro 9 znów dostępny za darmo. Zgarnij świetny program do obróbki zdjęć

DxO Optics Pro 9 znów dostępny za darmo. Zgarnij świetny program do obróbki zdjęć

DxO Optics Pro 9 znów dostępny za darmo. Zgarnij świetny program do obróbki zdjęć
06.12.2016 12:00

Szukasz dobrego programu do obróbki zdjęć, ale nie masz dużego budżetu? Ta promocja rozwiąże Twój problem – znów można zdobyć zupełnie za darmo świetny program DxO Optics Pro do katalogowania zdjęć, wywoływania RAW-ów i zaawansowanej obróbki obrazów dla Windowsa i macOS.

Program jest dostępny w wersji 9, wydanej w listopadzie 2013 roku. Producent tradycyjnie udostępnia za darmo swoje starsze produkty i DxO Optics Pro 9 Elite można już było zdobyć w sierpniu. Obecnie można go zgarnąć dzięki umowie DxO i serwisu agregującego promocje SharewareOnSale. Wystarczy udać się na stronę promocji, kliknąć w pomarańczowy przycisk i podać adres e-mail, na który zostanie przysłana licencja.

DxO Optics Pro znany jest z tego, że perfekcyjnie niweluje efekty ograniczeń konstrukcyjnych aparatów. Dzięki niemu można bardzo precyzyjnie usunąć szum, poprawić geometrię zdjęć, aberracje chromatyczne konkretnych modeli obiektywów, usunąć winietę w sposób odpowiedni dla danego układu optycznego i poprawić barwy na podstawie charakterystyki konkretnego aparatu. Wszystko dzięki temu, że producent programu bada w swoim laboratorium każdą kombinację sprzętową i zapisuje jej charakterystykę.

350191917453371329

DxO Optics Pro 9 to wersja, w której wprowadzony został świetny algorytm usuwania szumu PRIME (Probabilistic Raw Image Enhancement). Analizuje on najbliższe sąsiedztwo (liczone w tysiącach) każdego piksela i na tej podstawie rekonstruuje obraz. Metoda jest przeznaczona dla cierpliwych, ale naprawdę warto poczekać kilka minut na efekty. Działanie PRIME skutkuje nie tylko usunięciem szumu ze zdjęć, ale także wydobyciem tekstur i barw z obszarów zacienionych, z czym nie każdy program dobrze sobie radzi. Choćby dla tej funkcji warto sięgnąć po DxO Optics Pro.

W naszej bazie programów znajdziecie także najnowszą wersję DxO Optics Pro 11 dla Windowsa i macOS. Warto też przetestować DxO Filmpack do stylizacji i DxO ViewPoint do zaawansowanej korekty geometrii zdjęć.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)