DxO Optics Pro 9 znów dostępny za darmo. Zgarnij świetny program do obróbki zdjęć

DxO Optics Pro 9 znów dostępny za darmo. Zgarnij świetny program do obróbki zdjęć

06.12.2016 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szukasz dobrego programu do obróbki zdjęć, ale nie masz dużego budżetu? Ta promocja rozwiąże Twój problem – znów można zdobyć zupełnie za darmo świetny program DxO Optics Pro do katalogowania zdjęć, wywoływania RAW-ów i zaawansowanej obróbki obrazów dla Windowsa i macOS.

Program jest dostępny w wersji 9, wydanej w listopadzie 2013 roku. Producent tradycyjnie udostępnia za darmo swoje starsze produkty i DxO Optics Pro 9 Elite można już było zdobyć w sierpniu. Obecnie można go zgarnąć dzięki umowie DxO i serwisu agregującego promocje SharewareOnSale. Wystarczy udać się na stronę promocji, kliknąć w pomarańczowy przycisk i podać adres e-mail, na który zostanie przysłana licencja.

DxO Optics Pro znany jest z tego, że perfekcyjnie niweluje efekty ograniczeń konstrukcyjnych aparatów. Dzięki niemu można bardzo precyzyjnie usunąć szum, poprawić geometrię zdjęć, aberracje chromatyczne konkretnych modeli obiektywów, usunąć winietę w sposób odpowiedni dla danego układu optycznego i poprawić barwy na podstawie charakterystyki konkretnego aparatu. Wszystko dzięki temu, że producent programu bada w swoim laboratorium każdą kombinację sprzętową i zapisuje jej charakterystykę.

Obraz

DxO Optics Pro 9 to wersja, w której wprowadzony został świetny algorytm usuwania szumu PRIME (Probabilistic Raw Image Enhancement). Analizuje on najbliższe sąsiedztwo (liczone w tysiącach) każdego piksela i na tej podstawie rekonstruuje obraz. Metoda jest przeznaczona dla cierpliwych, ale naprawdę warto poczekać kilka minut na efekty. Działanie PRIME skutkuje nie tylko usunięciem szumu ze zdjęć, ale także wydobyciem tekstur i barw z obszarów zacienionych, z czym nie każdy program dobrze sobie radzi. Choćby dla tej funkcji warto sięgnąć po DxO Optics Pro.

W naszej bazie programów znajdziecie także najnowszą wersję DxO Optics Pro 11 dla Windowsa i macOS. Warto też przetestować DxO Filmpack do stylizacji i DxO ViewPoint do zaawansowanej korekty geometrii zdjęć.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)