Dyson 360 Eye – pierwszy prawdziwie inteligentny odkurzacz?

Dyson 360 Eye – pierwszy prawdziwie inteligentny odkurzacz?

Dyson 360 Eye – pierwszy prawdziwie inteligentny odkurzacz?
05.09.2014 13:09

Owoc 16 lat badań, robot Dyson 360 Eye, jest inteligentnym odkurzaczem, który wyróżnia się na tle innych urządzeń tego typu. Jest od nich znacznie inteligentniejszy, ma większą moc ssania i potrafi poprawnie pracować na większej liczbie typów powierzchni.

Dzięki zamontowanej 360-stopniowej panoramicznej kamerze, która jest w stanie pracować w trybie 30 klatek na sekundę, Dyson 360 Eye znacznie lepiej widzi otoczenie wokół siebie i jest w stanie stworzyć dokładną mapę pomieszczenia. Pozwala to również na zmniejszenie zużycia energii. Dyson 360 Eye wie bowiem, że w danym miejscu już był i nie odkurza go ponownie.

350112035926992833

Zastosowana w tym robocie bateria starcza na około 20 minut pracy, ale jeśli energia się kończy, to wraca on do stacji ładującej i po naładowaniu akumulatorów, zaczyna pracę w miejscu, w którym ostatnio skończył (pamiętając przy tym, jaki obszar już odkurzył). Natomiast dzięki zastosowaniu bieżników Tank Tracks zamiast kół, odkurzacz może poruszać się na różnych typach nawierzchni, zachowując poprawny kierunek jazdy i stałą prędkość. Na tle innych automatycznych odkurzaczy, model ten wyróżnia się też kilkukrotnie większą siłą ssania. Silnik Dyson V2 pozwala na znacznie dokładniejsze zebranie kurzu i brudu. Zaletą są też szczotki, które znajdują się wzdłuż całego urządzenia.

Robotem Dyson 360 Eye możemy sterować za pomocą odpowiedniej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne, na pewno pojawi się w wersja na Androida i iOS. Pozwala ona na uruchomienie odkurzacza, zakończenie jego pracy, a także na ustalenie harmonogramu zadań, by np. sprzątał, kiedy nikogo nie ma w domu. Warto wspomnieć, że aplikacja pozwala na sterowanie robotem nawet wtedy, gdy jesteśmy poza domem.

Dyson 360 Eye do sklepów trafi wiosną 2015 roku. Na początku dostępny będzie tylko w kochającej roboty Japonii, dopiero potem pojawi się w innych krajach. Jego cena nie jest jeszcze znana, ale z pewnością nie będzie niska.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)