Dzieci zaprojektują logo Google z okazji polskiej prezydencji w UE

Redakcja

28.04.2011 18:01, aktual.: 28.04.2011 18:49

Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Google organizują konkurs na projekt logo polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Zwycięskie logo pojawi się na stronach Google jako tzw. doodle. Zgłoszenia można przesyłać do 15 maja.

Google bardzo często zamiast swojego oryginalnego logo wyświetla zmodyfikowane grafiki nawiązujące do bieżących wydarzeń lub ważnych rocznic. Grafiki te określane są jako „doodle” i stanowią ważny element wizerunku wyszukiwarki. 1 lipca tego roku Polska obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, a w związku z tym na stronie Google.pl pojawi się tego dnia specjalny doodle. Nie stworzą go jednak graficy Google. Ogłoszono konkurs pod hasłem „Każdy wie, że w Polsce…”. Uczniowie szkół podstawowych mogą przesyłać swoje pomysły na logo. Zwycięska praca oprócz tego, że znajdzie się na głównej stronie wyszukiwarki, zostanie nagrodzona stypendium na rozwój artystyczny - 15 tys. złotych. Z kolei szkoła, z której pochodzi zwycięzca, otrzyma grant w wysokości 25 tys. złotych. Pozostali finaliści konkursu dostaną sprzęt komputerowy.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach - klasy I-III i od IV-VI. Rysunki mogą być wykonane zarówno na komputerze, jak i za pomocą tradycyjnych technik. Polscy internauci będą mogli głosować na 10 najlepszych prac wybranych przez jury od 1 do 15 czerwca. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronach Google. Warto przypomnieć, że Polska w tym roku obejmuje po raz pierwszy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. MSZ z tej okazji przygotował szereg akcji i inicjatyw kulturalnych, z których jednym jest właśnie konkurs organizowany wespół z firmą Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)