Dzięki ChromePIE możemy korzystać z przeglądarki za pomocą gestów

Dzięki ChromePIE możemy korzystać z przeglądarki za pomocą gestów

Dzięki ChromePIE możemy korzystać z przeglądarki za pomocą gestów
Redakcja
08.09.2014 10:19, aktualizacja: 08.09.2014 13:43

Użytkownicy przeglądarki Google Chrome dla Androida mogą mieć powód do radości. W repozytorium modułów przeznaczonych dla frameworka Xposed znajdziemy bowiem nowy dodatek, który dodaje do właśnie tej aplikacji sterowanie za pomocą gestów. Opcję taką pod nazwami „PIE” i „szybkie sterowanie” mogą znać użytkownicy wbudowanej przeglądarki Androida. Była ona dostępna także w niektórych zmodyfikowanych jej wersjach, nareszcie zagościła także w Chrome.

350112110350657473

Aplikacja ChromePIE jest bardzo prosta i skupia się na konfiguracji rozwijanego menu nawigacyjnego. Po jego aktywacji użytkownik gestem przeciągnięcia z boku ekranu aktywuje dodatkowe menu, którym może wykonywać operacje standardowo wymagające używania przycisków zawartych w przeglądarce. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest bardzo szybkie używanie przeglądarki za pomocą tylko jednej ręki, nawet przy urządzeniach z dużymi ekranami. W przeciwieństwie do rozwiązania znanego z wbudowanej w Androida przeglądarki AOSP, implementacja dodana do Chrome jest w pełni konfigurowalna.

Użytkownik za pomocą głównego okna modułu może dodawać nowe kafelki przycisków, a następnie dodatkowe opcje rozwijanego menu bocznego (aktywuje się ono po najechaniu na kafelek główny). Każdy kafelek może spełniać jedną z wybranych opcji: wstecz, naprzód, odświeżanie, nowa karta, nowa karta incognito, zamknięcie karty, zamknięcie wszystkich kart, zakładki, dodanie nowej zakładki, historia, ostatnio przeglądane, pokazanie otwartych kart, wyszukiwarka, edycja adresu. Możliwe jest ponadto szybkie włączanie trybu pełnoekranowego, udostępnianie strony za pomocą systemowego mechanizmu udostępniania, przechodzenie do ustawień przeglądarki, a także wysłanie przeglądanej strony do drukowania.

Po dodaniu nowej opcji aplikacja może automatycznie restartować przeglądarkę Chrome (jest to wymagane do aktywacji nowych funkcji). Możliwe jest również wybranie strony nawigacyjnej, która reaguje na gesty użytkownika – lewej, prawej lub obu jednocześnie. Aplikacja jest modułem frameworka Xposed, do działania wymaga jego instalacji, a także aktywacji i ponownego uruchomienia urządzenia. Do ich wykorzystania konieczne jest posiadanie odblokowanego dostępu na poziomie root. Współpracuje on zarówno ze stabilną jak i testową wersję przeglądarki Google Chrome dla Androida. Moduł ChromePIE znajdziecie już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Zapraszamy do jego wypróbowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)