Dzięki kieszonkowemu PocketScan zeskanujesz wszystko

Dzięki kieszonkowemu PocketScan zeskanujesz wszystko08.07.2014 12:27
Dzięki kieszonkowemu PocketScan zeskanujesz wszystko

Wiele razy każdemu zdarzyło się zobaczyć rysunek, który chciałby skopiować, czy też mieć tekst napisany ręcznie, który trzeba zamienić na format elektroniczny. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie PocketScan, podręczny skaner radzący sobie z obrazami i dokumentami nie większymi niż format A3.

Urządzenie wielkością przypomina kartę kredytową i waży zaledwie 85 gramów. Mimo małych wymiarów, twórcy zapewniają, że bateria skanera jest wytrzymała i wytrzyma ponad 400 skanowań. PocketScan nie posiada własnej pamięci, ta jednak nie jest mu potrzebna – sprzęt bezpośrednio łączy się z komputerem, telefonem czy tabletem za pomocą Bluetooth, dzięki czemu użytkownik od razu widzi efekt skanowania.

Możliwości PocketScan nie ograniczają się jednak tylko i wyłącznie do skanowania. Urządzenie potrafi rozpoznać czy skanuje tekst bądź też obraz oraz od razu umożliwić jego edycję za pomocą odpowiednich narzędzi jak Word i programy do obróbki obrazów. Jeżeli więc zdecydujemy się na skopiowanie z książki danego fragmentu tekstu, będziemy mogli dowolnie go przerobić i wydrukować jak każdy dokument.

PocketScan może być przydatny także w trakcie podróży za granicę. Gadżet przetłumaczy dla nas prawie każdy niezrozumiały tekst w obcym języku. Oczywiście skaner nie jest doskonały, rozpoznaje około 30 języków, a twórcy nie zapowiadają rozbudowania opcji tłumaczenia w przyszłości.

Przed kupnem warto jednak zwrócić uwagę na jego kompatybilność z naszymi urządzeniami. PocketScan działa tylko z wybranymi sprzętami z Androidem, obsługuje iPady trzeciej generacji i nowsze oraz wersję mini (2 generacja i późniejsze), a także iPhone'a (5, 5S). Bez problemu będzie także pracował na PC z Windowsem (Vista, 7, 8) oraz Macami (OS X 10.8 i 10.9).

Aby zakupić PocketScan należy wesprzeć jego projekt na Kickstarterze kwotą 99 dolarów. Wysyłka sprzętu do klientów została zaplanowana na listopad bieżącego roku. Dla tych, którzy nie są póki co zdecydowani, twórcy planują z czasem wprowadzić je do regularnej sprzedaży w cenie 149 dolarów.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)