Dzięki Material Design mobilny Dropbox stał się znacznie wygodniejszy

Dzięki Material Design mobilny Dropbox stał się znacznie wygodniejszy
Redakcja

23.06.2015 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć Android 5 Lollipop został zaprezentowany jesienią ubiegłego roku, niektóre z aplikacji dopiero teraz zmieniają interfejs na zgodny z założeniami Material Design. Sporej aktualizacji doczekał się Dropbox – choć funkcjonalność programu nie uległa zmianie, interfejs znacznie przebudowano. W efekcie stał się łatwiejszy w obsłudze dla osób zaznajomionych z aplikacjami Google.

Wcześniejsze wersje mobilnego Dropboksa posiadały wysuwane z prawego, górnego rogu menu typu hamburger. Po lewej stronie górnego paska znajdowały się natomiast przełączniki pozwalające na wybranie zdjęć, ulubionych plików, lub głównego eksploratora. Nowa wersja oznaczona numerkiem 3.0 zachowała jasną kolorystykę, ale układ uległ zmianie. W programie pojawił się pływający przycisk, którego kliknięcie powoduje wysunięcie menu u dołu ekranu. Jego zawartość jest zależna od kontekstu: inne opcje zobaczymy przy widoku folderu, inne przy zaznaczonym którymś z plików.

Obraz

Zmiana może wydawać się drobnostką, ale dzięki niej nie musimy już w finezyjny sposób rozciągać palców, aby dostać się do najważniejszych opcji – wygodna obsługa przy użyciu jednej dłoni jest możliwa nawet na dużych ekranach. Co prawda w wielu aplikacjach (również tych od Google) pływający przycisk rozwija następne, tutaj wygląda to inaczej, ale efekt jest równie dobry. W prawym rogu umieszczono rzadziej używane opcje tj. udostępnianie, wyszukiwanie i dodatkowe opcje jak wysyłanie łącza do danego folderu. Z lewej pojawił się panel boczny umożliwiający przejście do zdjęć, ulubionych, powiadomień i opcji aplikacji. Aby go rozwinąć, nie musimy już sięgać aż do góry ekranu, wystarczy gest wysunięcia. Program znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu w wersji dla Androida, iOS, a także Windows Phone.

Choć na rynku nie brakuje już innych chmur oferujących bezpłatnie więcej miejsca, popularność Dropboksa nie maleje i firma wciąż może aktywnie walczyć z konkurencją. Wszystko to za sprawą dużych możliwości usługi, które widać także w aplikacji mobilnej: przesyłanie plików, zapraszanie innych osób do współpracy, automatyczna kopia zapasowa zdjęć wykonanych smartfonem, a także blokada dostępu do aplikacji przy pomocy kodu PIN to tylko niektóre z funkcji, jakie oferuje.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)