Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

Wojciech Cybulski

07.02.2012 07:40

Dziś, 7 lutego, jak co roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. W akcji uczestniczy ponad 70 krajów z całego świata - w Polsce DBI jest organizowany przez Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Tegoroczna edycja DBI jest obchodzona pod hasłem „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę rodziców, by nauczyli swoje dzieci bezpiecznego korzystania z Internetu i w miarę możliwości towarzyszyli swoim pociechom podczas surfowania w Sieci. Najważniejszym punktem tegorocznych obchodów będzie konferencja dotycząca bezpieczeństwa młodych internautów, która odbędzie się w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Punktualnie o 10:00 organizatorzy przywitają gości i pokażą, jak Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony w Polsce i na świecie. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut zaproszeni prelegenci wezmą udział, w krótkich, 5 minutowych prezentacjach powiązanych z tematyką DBI. Wśród firm i instytucji, które wystąpią na forum konferencji warto wymienić NASK, Microsoft, UPC oraz nk.pl. Obchodom towarzyszy ponad 600 dodatkowych inicjatyw realizowanych między innymi przez szkoły i biblioteki miejskie.

Idee Dnia Bezpiecznego Internetu są promowane przez skierowany do dzieci serwis Sieciaki.pl. W akcji uczestniczy także Komisja Europejska.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)