Dziwna dioda w twoim smartphonie? Dowiedz się co chce Ci powiedzieć

Dziwna dioda w twoim smartphonie? Dowiedz się co chce Ci powiedzieć

Dziwna dioda w twoim smartphonie? Dowiedz się co chce Ci powiedzieć
Karolina Kowasz
10.03.2021 14:04, aktualizacja: 10.03.2021 14:22

Niemalże wszystkie nowe smartphone posiadają wskaźnik LED, który informuje o obecnym stanie telefonu. Zależnie od statusu, dioda wyświetla różne kolory, które mogą informować o powiadomieniach lub uruchomionych funkcjach w urządzeniu. Warto więc wiedzieć, co oznacza poszczególny kolor, by być pewnym, o czym chce nas poinformować telefon.

Apple

Kolorowe wskaźniki zostały dodane w iOS 14 aby pomóc użytkownikom stwierdzić które aplikacje i w jaki sposób uzyskują dostęp do urządzenia. Dzięki temu, jeżeli korzystając z danej apki stwierdzimy, że korzysta ona z mikrofonu lub kamery bez naszej zgody, możemy temu zapobiec.

Wskaźnik w urządzeniach typu iPhone znajduje się w prawym górnym rogu wyświetlacza. Może on świecić na żółto lub zielono. W tym pierwszym przypadku mamy do czynienia z wykorzystywaniem mikrofonu przez jedną z aplikacji. Wskaźnik podświetla się także, gdy prowadzimy rozmowę telefoniczną. Dioda przybiera za to kolor zielony, gdy w urządzeniu włączona jest kamera. Może ona także świecić na ten kolor, gdy telefon jednocześnie korzysta zarówno z mikrofonu, jak i z kamery.

Samsung

Większość urządzeń Samsunga ma diodę LED w lewym górnym rogu na przodzie smartphone'a. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie telefony zostały w nią wyposażone.

Jeżeli dioda miga na niebiesko, oznacza to, że użytkownik ma nieprzeczytane powiadomienie (nieodebrane połączenie, wiadomość itp.) lub uruchomioną funkcję nagrywania głosu. Wskaźnik w tym samym kolorze, ale pulsujący to znak, że urządzenie właśnie się uruchamia lub wyłącza.

Czerwony wskaźnik, który stale świeci, informuje użytkownika, że jego urządzenie jest podłączone do ładowarki i ładuje się. Jeżeli jednak dioda zacznie migać w tym kolorze, oznacza to, że poziom naładowania baterii jest niewielki bądź też sprzęt nie ładuje się pomimo podłączenia do ładowarki. Kiedy sprzęt się naładuje, kolor zmieni się na zielony.

Inne kolory mogą występować, jeśli użytkownik ma zainstalowane aplikacje korzystające z funkcji powiadomień LED. Jeżeli mamy więc do czynienia z innym kolorem, należy sprawdzić jego znaczenie w jednej z tych aplikacji.

Xiaomi

Niektóre urządzenia tej firmy pozwalają na ustawienie powiadomień LED, jednak domyślnie zazwyczaj nie są one skonfigurowane.

W przypadku urządzeń tej firmy zielona dioda oznacza, że telefon jest w pełni naładowany. Czerwone światło to za to niski poziom naładowania baterii. Dioda może również przybierać różne kolory aby poinformować użytkownika o nowej wiadomości lub połączeniu telefonicznym.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)