eBay.pl wystartował

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś oficjalnie wystartował w naszym kraju największy internetowy serwis aukcyjny świata - eBay. Mimo, że oficjalny start nastąpił w dniu dzisiejszym już "jest co licytować" ponieważ wcześniej na zasadach ograniczonego dostępu można było wystawić swoje produkty.

Główne zalety serwisu to możliwość korzystania z ofert z poza Polski oraz system płatności PayPal (choć jeszcze u nas niedostępny ale w najbliższych dniach ma to ulec zmianie). Początkowo wg naszych informacji prowadzenie aukcji ma być bezpłatne, zapewne w celu pozyskania potencjalnych użytkowników innych polskich serwisów aukcyjnych.

Nasuwa się pytanie jak poradzi sobie polski gigant Allegro ze światowym eBay. Prawdopodobnie rywalizacja będzie zacięta, a jej wynik na pewno nie jest przesądzony. Allegro obecnie jest w Polsce niemal monopolistą, wydaje się, że eBay trochę przespał i zlekceważył polski rynek, pozwolił na rozwinięcie się bardzo poważnego rywala, teraz będzie musiał się z nim mocno "ścierać".

Na pewno dla Internautów taka sytuacja jest bardzo korzystna, serwisy będą musiały podnosić poziom usług i/lub obniżać ceny. Niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów jest wprowadzanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo nabywców, zwłaszcza w świetle ostatnich informacji o masowych oszustach aukcyjnych. Z wstępnych informacji wynika, że eBay nie proponuje nam w tym zakresie nic przełomowego.

Na razie zainteresowanie serwisem eBay.pl musi być bardzo duże, być może większe od spodziwanego bo połącznie z serwisem sprawia wiele trudności...

© dobreprogramy
s