Edge 84: Microsoft wprowadza sporo zmian. Lepsze bezpieczeństwo i przetwarzanie danych

fot. Microsoft
fot. Microsoft

20.07.2020 09:33, aktual.: 20.07.2020 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed Microsoftem długa droga, zanim zacznie być realnym konkurentem Google Chrome, ale firma nie rezygnuje ze starań. Niedawno okazało się, że Edge pobił Chrome w ochronie przed atakami phishingowymi, wyróżniając się lepszą skutecznością o niemal 10 procent. Inny raport, także firmy NSS Labs, wykazał, że Edge najbardziej efektywnie radzi sobie z blokowaniem szkodliwego kodu.

Microsoft zdaje sobie sprawę, że właśnie na tej płaszczyźnie jest sporo do ugrania. Najnowsza aktualizacja przeglądarki Edge wprowadza szereg zmian, które mogą pomóc zyskać jeszcze większe grono zwolenników. Firma z Redmond wprowadziła ją pod koniec zeszłego tygodnia, ale jest rozsyłana stopniowo i nie każdy miał okazję ją otrzymać (jej oznaczenie to 84.0.522.40).

Microsoft Edge: jeszcze bezpieczniejszy i z lepszym przetwarzaniem informacji

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa i prywatności, Microsoft wprowadza Storage Access API, czyli narzędzie, które zapewni funkcjonalność stronom internetowym, tak aby zmiana ustawień prywatności ich nie "zepsuła".

Przetwarzanie informacji będzie teraz jeszcze sprawniejsze, ponieważ Microsoft zwiększył wydajność działania funkcji Kolekcje, jak również wprowadził opcję dodawania notatek przy przeglądaniu utworzonej kolekcji, jak również zmieniać kolory tła naszych cyfrowych zbiorów.

Ważną zmianą jest ulepszenie trybu pełnoekranowego. Po jego włączeniu klawiszem F11, nie będziemy już musieli z niego wychodzić, aby mieć dostęp do paska adresu. Wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy u góry ekranu, aby go przywołać na żądanie.

Oprócz tego, od teraz przeglądarka będzie mogła przetwarzać tekst na mowę przy przeglądaniu plików PDF, a w trybie immersyjnym (czyli trybie czytania, ucinającym reklamy i obrazki ze stron) możemy uzyskać opcję przetłumaczenia strony.

Inne pomniejsze zmiany dotyczą zakupów w sieci, gdzie możemy ustawić nazwy własne zapisanym kartom płatniczym i kredytowym, by łatwiej odnaleźć się w różnych płatnościach.

To nie koniec zmian, jakie szykuje w najbliższym czasie Microsoft. Warto tutaj dodać, że w wersji testowej Edge Canary, Microsoft wprowadził niedawno opcję ścisłego trybu prywatności przy przeglądaniu InPrivate jako domyślnego ustawienia.

[frame]Microsoft Edge na Windowsa, Androida i macOS i inne systemy można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)