Edge z Chromium może pojawić się szybciej dla Maców niż dla Windowsa 7 i 8.1

Edge z Chromium może pojawić się szybciej dla Maców niż dla Windowsa 7 i 8.1

Edge z Chromium może pojawić się szybciej dla Maców szybciej niż dla Windowsa 7 i 8.1
Edge z Chromium może pojawić się szybciej dla Maców szybciej niż dla Windowsa 7 i 8.1
24.04.2019 17:07

Przeglądarka Microsoft Edge z silnikiem Chromium jest już dostępna dla Windowsa 10. Niebawem pojawią się też wersje dla starszych Windowsów, ale wszystko wskazuje na to, że prędzej Edge zawita na Macach.

Po udostępnieniu Edge'a dla Windowsa 10 Microsoft zapowiedział także wersje dla Windowsa 8.1 i 7, którego wsparcie zakończy się w styczniu przyszłego roku. Na liście był też systm macOS, instalowany na komputerach firmy Apple. Wygląda na to, że jest on dla Microsoftu ważniejszy, niż starsze Windowsy.

Jest spora szansa, że Edge dla Maców pojawi się przed wersją dla Windowsa 7 i 8.1. Redakcja niemieckiego WindowsUnited odkryła okienko z informacjami o wspieranych obecnie systemach, wyświetlane na Windows Server 2016.

WindowsUnited.de
WindowsUnited.de

Komunikat mówi, że Edge z Chromium jest obecnie dostępny dla Windowsa 10 i… macOS 10.12 (Sierra, wydany w 2016 roku). Na podstawie jednego zrzutu ekranu trudno z całą pewnością stwierdzić, że właśnie taka przyszłość czeka przeglądarkę Microsoftu. Jest to jednak silna wskazówka, że macOS zobaczy nowego Edge'a wcześniej niż Windows 7. Pozostaje poczekać na rozwój sytuacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)