Efekt Ryzena: 4 rdzenie i 8 wątków w Intelu Core i3-8300 Coffee Lake?

Efekt Ryzena: 4 rdzenie i 8 wątków w Intelu Core i3‑8300 Coffee Lake?

Efekt Ryzena: 4 rdzenie i 8 wątków w Intelu Core i3-8300 Coffee Lake?
07.08.2017 22:03, aktualizacja: 08.08.2017 10:08

Debiut Ryzenów 3 musiał zaboleć menedżerów Intela. Wydajneprocesory w cenie porównywalnej z cenami procesorów Core i3, aleoferujące cztery prawdziwe fizyczne rdzenie w miejsce dwóch? Obecnalinia desktopowych procesorów Intela stała się nieatrakcyjnazarówno pod względem wydajności jak i ceny – szczególnie gdyuwzględnić wyższą cenę przeznaczonych dla nich płyt głównych.Niebiescy nie zamierzają pozostawić sytuacji samej sobie.Niezależne źródła donoszą o prawdziwej rewolucji w ofercieIntela.

Kilka dni temu na chińskim forum NGApojawiła się informacja o nowym procesorze 8. generacji (Kaby Lake)– Core i3-8300. Po raz pierwszy w historii procesorów Core i3,układ ten zaoferuje cztery fizyczne rdzenie, a do tego włączonyHyperThreading, tj. konfigurację do tej pory zarezerwowaną dlaukładów Core i7.

Obraz

Co więc miałoby różnić ten układ od czterordzeniowych i5oraz i7? Po pierwsze, Core i3 miałby być pozbawiony technologiiTurbo Boost, czyli działałby jedynie ze standardowymiczęstotliwościami zegarami. Po drugie, Core i5 ósmej generacjimiałyby oferować nie cztery, lecz sześć rdzeni. Po trzecie, Corei7 ósmej generacji miałyby mieć sześć rdzeni z włączonymHyperThreadingiem.

Informacje z NGA często bywają zwykłymi plotkami, ale zostałyone potwierdzone przez drugie, niezależne forum PCeva.Przedstawiono listę desktopowych modeli Coffee Lake orazharmonogram wprowadzania produktów na rynek. Produkcja procesorów Coffee Lake rusza w sierpniu, do sklepów trafić mają one w październiku

Obraz

Potwierdza się też, że każdy, kto kupi w tym roku nową płytę z gniazdkiem LGA 1151 pod procesory Skylake, zostanie z nią na długo. Co prawda procesory Core 8. generacji też będą korzystały z gniazdka LGA 1151, ale to nie jest to samo gniazdko, mimo że liczba pinów się zgadza. LGA 1151 v2 ma być dostępne dopiero na płytach głównych z serii 300.

Obraz

Ryzykowna decyzja, biorąc pod uwagę sytuację z Ryzenem. Czyżby zarząd Intela wierzył, że dalej można się bawić w sztuczną niekompatybilność na poziomie mikrokodu procesorów tylko po to, by podkręcić sprzedaż?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)