Elektrocentromontazh zhakowany. Anonymous pozyskali 1,7 TB danych

Elektrocentromontazh zhakowany. Anonymous pozyskali 1,7 TB danych

Maska kojarzona z Anonymous
Maska kojarzona z Anonymous
Źródło zdjęć: © GETTY | Anadolu Agency
Karolina Kowasz
29.04.2022 19:03

Grupa Anonymous po raz kolejny przeprowadziła atak na organizację powiązaną z rosyjskim rządem. Hakerzy poinformowali na Twitterze o pozyskaniu aż 23 miliona e-maili od rosyjskiej firmy energetycznej Elektrocentromontazh.

Grupa jest odpowiedzialna za projektowanie, testy, budowę, instalacje oraz konserwacje urządzeń elektryczne w obiektach wytwarzania i przesyłu energii w ponad 25 regionach Rosji. Do zagranicznych klientów ECM należą takie marki jak AREVA GmbH, Schneider Electric i Siemens, którego obecność na liście partnerów zagranicznych i krajowych może zaskakiwać.

Z rosyjskich organizacji, które korzystają z usług Elektrocentromontazh, można wymienić chociażby elektrownie atomowe Nowoworoneż, Kursk i Smoleńsk. EMC obsługuje także Rosyjskie Koleje JSC, Moskiewską Dyrekcja Energetyczna, Departament Energii Moskwy, moskiewski oddział zjednoczonej sieci elektrycznej JSC czy Baltic Oil Pipelines LLC.

Tak samo jak w poprzednich atakach, wszystkie pozyskane dane zostały udostępnione na serwisie DDosSecrets, który służy hakerom do przekazywania oficjalnych informacji na temat przeprowadzonych ataków oraz pozyskanych w nich danych.

Podobnie jak w poprzednich akcjach, kolektyw przestrzega wszystkie osoby, które planują samodzielnie przejrzeć skradzione dane, przez ewentualnymi niebezpieczeństwami, jakie mogły w nich zostać ukryte. Badacze powinni uważać na fałszywe informacje oraz brać pod uwagę szkodliwe oprogramowanie, które może się kryć w plikach.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie