Elon Musk kupił Twittera. Znamy kwotę

Elon Musk kupił Twittera. Znamy kwotę

Dzięki realizacji celów Musk odblokował sobie opcje na akcje Tesli warte 23 mld dol. To wciąż za mało na przejęcie Twittera
Dzięki realizacji celów Musk odblokował sobie opcje na akcje Tesli warte 23 mld dol. To wciąż za mało na przejęcie Twittera
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2020 Getty Images
26.04.2022 07:30

Elon Musk kupił Twittera. Jeden z największych serwisów społecznościowych zmienił właściciela. Znany miliarder wydał fortunę na zakup platformy, na której teraz miałaby zapanować szeroko rozumiana wolność słowa.

Sprawa związana z kupnem Twittera przez Elona Muska rozwinęła się bardzo szybko. Na początku marca Musk poinformował, że stał się największym udziałowcem Twittera, a w kwietniu świat obiegła informacja, że złożył ofertę kupna 100 proc. udziałów. Teraz, zgodnie z doniesieniami agencji Reuters, oferta została przyjęta.

Dziennikarze agencji Reuters informują, że w poniedziałek Elon Musk zawarł umowę kupna Twittera za 44 miliardy dolarów. Oznacza to, że za każdą z akcji zapłacił 54,20 dolara. Reakcja giełdy była natychmiastowa - na wieść o przejęciu platformy przez Muska, kurs akcji Twittera wzrósł o 6 procent.

Elon Musk już od jakiegoś czasu często wypowiada się na temat wolności słowa w sieci. Nie inaczej było 25 kwietnia, kiedy wrzucił na swoje konto na Twitterze wycinek własnej wypowiedzi.

"Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter to cyfrowy plac miejski, gdzie dyskutuje się o sprawach kluczowych dla przyszłości ludzkości" - czytamy we wpisie.

"Twitter ma ogromny potencjał - nie mogę doczekać się współpracy zz firmą i ze społecznością, by go uwolnić" - dodał Elon Musk.

Dziennikarz dobreprogramy.pl, Karol Kołtowski

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)