Emsisoft przedstawia Anti-Malware 9 z nowym interfejsem i ulepszonym skanerem

Emsisoft przedstawia Anti-Malware 9 z nowym interfejsem i ulepszonym skanerem

Emsisoft przedstawia Anti-Malware 9 z nowym interfejsem i ulepszonym skanerem
Redakcja
21.06.2014 19:15, aktualizacja: 21.06.2014 23:06

Na rynku producentów oprogramowania zabezpieczającego można zauważyć dwie drogi rozwoju. Pierwsza przewiduje wydawanie nowej wersji rok w rok, niezależnie od tego, czy zmiany są duże, czy małe. Takim działaniem charakteryzuje się większość producentów. Są także i firmy, które przygotowują nowe wersje swoich aplikacji znacznie rzadziej, wprowadzając za to naprawdę duże zmiany. Zaliczyć do nich można austriackie Emsisoft, które w ostatnim czasie wydało dziewiątą wersję swojego programu antywirusowego Emsisoft Anti-Malware. Oprogramowanie to, choć zdecydowanie godne uwagi, nie jest w Polsce zbyt popularne.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dotychczasowi użytkownicy od razu zauważą gigantyczną zmianę. Producent zdecydował się zupełnie przebudować interfejs. Obecnie nie przypomina on już komnaty tajemnic, oprogramowania z ogromną ilością różnych ustawień, koniecznego do mozolnego rozszyfrowywania. Firma sięgnęła po modne elementy znane z Modern UI – płaski interfejs, niewielką ilość mocno kontrastowych kolorów, oraz kafelki z najważniejszymi informacjami i opcjami. Nie oznacza to wcale, że aplikacja utraciła coś ze swoich możliwości. Nad głównymi opcjami znajdują się zakładki, które pozwalają nam szybko przejść do opcji skanowania, kwarantanny, modułu ochronnego, a także ustawień antywirusa. Aplikacja w efekcie stała się bardzo czytelna, spójność kolorystyczna jeszcze bardziej potęguje wrażenie, że zmiana byłą dobrą decyzją. Nieco gorzej wygląda spolszczenie, które jest niekompletne i w takim stanie definitywnie nie powinno być dołączane do programu. Nie wiemy, co kierowało producentem w tej sprawie.

Najważniejsze zmiany dotyczące bezpieczeństwa zaszły jednak pod maską aplikacji. Anti-Malware korzysta z dwóch silników skanujących, z czego jeden z nich to technologia firmy Emsisoft. Jak zapewnia producent, silnik ten został znacznie poprawiony, zapewnia jeszcze wyższy poziom wykrywalności, a warto wspomnieć, że już wcześniej pakiet ten lokował się w ścisłej czołówce tego typu oprogramowania. Co ważne, wiele pracy włożono w optymalizację, w efekcie całość ma być także szybsza, mniej obciążać komputer podczas codziennej pracy, oraz wymagać mniej pamięci operacyjnej. Nadal nie jest to program najlżejszy, niemniej skutecznością walczy o uznanie. Całość korzysta natomiast z łącznie trzech warstw ochronny: skanera informującego o szkodliwych witrynach zawierających wirusy i próbujących oszukać użytkownika, skanera plików i napędów wymiennych, a także blokera behawioralnego. Ten moduł odpowiada za analizę zachowania nieznanych aplikacji i blokowania tych, które zachowują się podejrzanie np. jak keyloggery.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowa wersja to także poprawki zauważonych błędów, oraz pomniejsze, niewidoczne na pierwszy rzut oka zmiany. Z okazji udostępnienia nowej wersji, producent przygotował specjalną promocję. Do 27 czerwca możliwy jest zakup rocznej licencji na Emsisoft Anti-Malware w cenie 9,99 dolarów zamiast standardowych 39,99 dolarów. W ramach promocji użytkownik otrzymuje dodatkowo pakiet ochrony mobilnej dla Androida, oraz ratunkowy pendrive o pojemności 4 GB. Pakiet jest także dostępny w darmowej wersji próbnej, znajdziecie go w bazie aplikacji naszego serwisu. Zachęcamy do spróbowania – choć nie jest on w Polsce popularny, naprawdę warto dać mu szansę.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)