Emsisoft wprowadza na rynek własny pakiet Internet Security

Emsisoft wprowadza na rynek własny pakiet Internet Security

Emsisoft wprowadza na rynek własny pakiet Internet Security
Redakcja
09.09.2014 13:38, aktualizacja: 09.09.2014 13:48

Firma Emsisoft właśnie wydała długo oczekiwany, komplety pakiet Internet Security. Już w czerwcu informowaliśmy o zupełnie nowej, znacznie odświeżonej wersji aplikacji Anti-Malware 9 od tego producenta, teraz przyszła kolej na wprowadzenie na rynek całego pakietu. Podobnie do antywirusa, zawiera on znacznie ulepszony skaner, który ma za zadanie chronić użytkowników tak przez znanymi jak i zupełnie nowymi zagrożeniami. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu pakietowi nieco bliżej, bo dopiero debiutuje on na rynku, a producent nie należy do grona firm, które co roku wydają nowe wersje produktów z kosmetycznymi zmianami.

Obraz

Emsisoft od dłuższego czasu jest w posiadaniu znanej i cenionej zapory sieciowej Online Armor. Choć sama tworzyła głównie oprogramowanie antywirusowe, w jej ofercie nie mogliśmy znaleźć kompleksowego pakietu do ochrony komputera. Najnowszy produkt ma być odpowiedzią na potrzeby klientów, przynajmniej niektórych z nich, którzy zgodzą się na pewne ograniczenia. Najnowszy pakiet można w pewnym sensie nazywać połączeniem antywirusa Emsisoft Anti-Malware i zapory Online Armor, ale jest to pewne nadużycie: o ile bowiem aplikacja posiada główne składniki w nich zawarte, o tyle nie oferuje modułu HIPS (Host-based intrusion prevention system). Zamiast niego pojawiła się funkcja kontroli zachowań, która ma chronić np. przed keyloggerami, ale zarazem nie zapewnia tak rozbudowanej funkcjonalności.

Prace nad pakietem ogłoszono w lutym, w maju pojawiła się z kolei publiczna wersja beta i specjalne forum dla zainteresowanych, na którym mogli wypisywać swoje uwagi i propozycje. Oczywiście nie wszystkie z nich zostały uwzględnione, ale prac nie można nie nazwać owocnymi i opartymi o współpracę z użytkownikami. Główne okno pakietu wyświetla stan wszystkich najważniejszych składników. Jest ono nieco wzorowane na interfejsie Modern UI: spłaszczony interfejs i kafelki pozwalające na przeprowadzenie skanowania, informujące o ilości plików w kwarantannie, a także ostatnich raportach. Pakiet składa się z kilku modułów: antywirusa wyposażonego w skaner plików, automatyczną zaporę sieciową, ochronę podczas przeglądania stron internetowych, a także kontrolę zachowań aplikacji. Pomimo że zapora jest inteligentna i podejmuje decyzje automatycznie, użytkownik może ręcznie zarządzać połączeniami, a także dodawać własne reguły i edytować te już istniejące. Możliwe jest również tworzenie reguł dotyczących zbiorczych ograniczeń aplikacji (tak zapory jak i modułu kontroli zachowań), jak również wysyłanie powiadomienia email w przypadku wykrycia wirusa.

Obraz

Pakiet oferuje funkcję zaplanowanego, również okresowego skanowania jak i zarządzanie powiadomieniami. Możliwe jest zabezpieczenie ustawień hasłem, lub ograniczenie ich dla każdego z użytkowników systemowych z osobna. Emsisoft Internet Security tworzy automatyczne raporty związane z działaniem poszczególnych jego składników, pozwala również na przeglądanie plików znajdujących się w kwarantannie i dodawanie bezpiecznych danych do listy wykluczeń. Pakiet został przystosowany do pracy z systemami Windows XP, Vista, 7, 8 i 8.1, także w wersjach 64-bitowych (Vista i nowsze). Do pracy wymaga przynajmniej 1 GB pamięci RAM. Nie jest może najlżejszym z dostępnych na rynku, nie możemy jednak uznać go za oprogramowanie nadmiernie obciążające komputer. Pod tym względem należy więc do średniej stawki.

Z okazji premiery nowego produktu przygotowana została ciekawa promocja. Użytkownicy tak pakietu Emsisoft Internet Security Pack (sprzedawane do tej pory połączone licencje na EAM i OA) jak i pojedynczych jego składników mogą otrzymać licencję na nowy pakiet za darmo lub za niewielką opłatą. Zupełnie nowi użytkownicy mogą z kolei skorzystać z 20% upustu ważnego do końca września. Jeżeli pakiet nam się nie spodoba, w ciągu 30 dni możemy anulować licencję i uzyskać od producenta pełny zwrot kosztów. Dla stałych klientów przewidziany jest dodatkowo program lojalnościowy zmniejszający koszty przedłużenia z każdym kolejnym rokiem. Zapraszamy do wypróbowania tego oprogramowania, znajdziecie go w bazie aplikacji naszego serwisu. Oczywiście osobne produkty również są ciągle dostępne, a firma nie rezygnuje z ich rozwijania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)