Epanalepsis – 60 lat podróży poprzez świat gier, komputerów i cyberpunku

Epanalepsis – 60 lat podróży poprzez świat gier, komputerów i cyberpunku

Epanalepsis – 60 lat podróży poprzez świat gier, komputerów i cyberpunku
Karolina Kowasz
21.07.2014 14:29

Jedno miasto, trzech bohaterów, 60 lat wydarzeń – tak, w bardzo dużym skrócie można opisać Epanalepsis, grę autorstwa Camerona Kunzelmana, która stara się o pozyskanie funduszy na Kickstarterze. Twórca ma na swoim koncie już dwie pozytywnie zbiórki na inne produkcje, w których grafika także nie powala na kolana, za to pomysł zdecydowanie jest ciekawy.

Epanalepsis jest kierowaną narracyjnie przygodówką z gatunku point and click. Fabuła tytułu toczy się wokół zmieniającego się świata, życia bohaterów oraz rozwijającej się nowej technologii. Gracz będzie mógł poznać dzieje fikcyjnego świata w latach dziewięćdziesiątych, a także czasy nam współczesne i kilka lat ewentualnej przyszłości. To miasto, przede wszystkim, jest tutaj istotne, ono oraz jego przemiana na przestrzeni 60 lat.

Grafika tytułu, tak jak w poprzednich grach tego autora, jest prosta, niemalże żywcem wyrwana z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Świat oraz postaci są kanciate, maksymalnie uproszczone i wyglądają trochę tak, jakby narysowano je w Paincie. Nie zachwyci więc osób oczekujących od gier przede wszystkim pięknych, realistycznych światów, jednak na pewno znajdzie grono ludzi, którzy będą nią zadowoleni.

Przy tworzeniu fabuły, Kunzelman inspirował się dziełami twórcy science-fiction, Philipa K. Dicka, możemy więc oczekiwać ciekawej, zawikłanej rozgrywki. Co ciekawe, w grze nie uświadczymy żadnych głosów bohaterów. Przez cały czas grania możemy spodziewać się jedynie nastrojowej ścieżki dźwiękowej (którą możemy otrzymać razem z produkcją jeżeli zapłacimy dodatkowe 10 dolarów) oraz pisanych dialogów. Nie należy więc sugerować się trailerem, w którym bohaterzy mówią. Jest to zabieg mający na celu zwiększenie zainteresowania tytułem.

Planowany czas wysyłki produkcji do wszystkich, którzy wsparli jej tworzenie, jest zaplanowany na grudzień bieżącego roku. Tytuł ma się ukazać bez żadnych zabezpieczeń DRM oraz być dostępny w wersjach na PC, Maca i Linuxa. Aby go otrzymać wystarczy zapłacić 10 dolarów. Ryzyko nieotrzymania gry jest minimalne, ponieważ kwota zbiórki przekroczyła już wymagane 4 tysiące dolarów.

Do końca zbiórki pozostało jeszcze 20 dni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)