MacOSBezpieczeństwoProgramy antywirusoweESET Cyber Security
ESET Cyber Security ikona

ESET Cyber Security6.8.3

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

ESET Cyber Security to odmiana dobrze znanego programu zabezpieczającego, przeznaczona dla Maków. W nim znajdziemy dodatkowa warstwę ochrony przed wirusami, komponentami szpiegującymi i atakami mającymi na celu zdobycie wrażliwych danych. Ponadto program może podjąć próbę „wyleczenia” zainfekowanych plików, czyli usunięcia z nich złośliwego kodu.

ESET Cyber Security w czasie rzeczywistym chroni i monitoruje lokalne dane oraz połączenie z Internetem. Ochrona dostępu do stron internetowych i poczty działa na określonych przez użytkownika portach. Za pomocą mechanizmów heurystycznych ThreatSense oraz skanera w chmurze Live Grid monitoruje pobrane pliki oraz załączniki pocztowe. Ponadto połączenia mogą podlegać ochronie antyphishingowej, dzięki której program zablokuje próby wyłudzenia naszych danych.

Lokalne pliki także są chronione przez ThreatSense i skaner Live Grid. Skanowanie może odbywać się gdy plik jest zapisywany na dysku, otwierany bądź wykonywany. Program może także zablokować możliwość korzystania z nośników wymiennych oraz sprawdzić, czy procesy systemu mają dobrą reputację i czy złośliwy program nie działa właśnie w tle. Podejrzane pliki, których ESET Cyber Security nie jest w stanie rozpoznać, można wysłać do analizy.

ESET Cyber Security umożliwia także skanowanie komputera na żądanie, przy czym dzięki „inteligentnemu” profilowi skanera proces ten jest szybszy niż u konkurentów. Można także tworzyć własne profile i skanować jedynie wybrane pliki i foldery, korzystając z niestandardowych opcji. Program może tylko wykryć zagrożenia lub wykryć i podjąć próbę wyleczenia zainfekowanych plików.

Podczas instalacji programu można zdecydować, czy ma monitorować komputer w poszukiwaniu potencjalnie niechcianych programów oraz czy ma brać udział w zbieraniu danych dla Live Grid. W opcjach programu można także stworzyć dla niego harmonogram działania i przeglądać dzienniki zdarzeń.

Wersja testowa programu działa przez 30 dni bez żadnych ograniczeń. Po uruchomieniu program prosi o darmową aktywację, ale nie jest to konieczne do przetestowania jego możliwości.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
ProducentESET s. r. o.
Liczba pobrań750
Data aktualizacji28 gru 2019
Rozmiar pliku122.22 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
ESET Cyber Security ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)