Evoluce udostępnia alternatywne SDK dla Kinecta

Evoluce udostępnia alternatywne SDK dla Kinecta

14.11.2011 14:52

Po wydaniu oficjalnego SDK dla Kinecta przez Microsoft pojawiło się na rynku alternatywne rozwiązanie. Na razie jest to wydanie testowe, ale wydawca zna się na rzeczy, więc należy spodziewać się ciekawego produktu.

Własne SDK do pracy z kontrolerem ruchu Microsoftu opracowała firma Evoluce, ekspert w dziedzinie tworzenia naturalnych interfejsów użytkownika umożliwiających sterowanie komputerem za pomocą gestów z wyczuciem głębi, a także pierwsza firma, która zaprezentowała oprogramowanie umożliwiające sterowanie Windowsem 7 za pomocą Kinecta — WIN&I.

Testowe wydanie SDK jest dostępne za darmo, a licencja ogranicza jego wykorzystanie do zastosowań niekomercyjnych. Tak samo jak Microsoft, Evoluce również planuje wydać wkrótce komercyjną wersję swojego SDK. Na stronie Evoluce znajdziemy również program demonstracyjny — Evoluce Kinect Demo.

Póki co brak klarownych informacji na temat tego, czym narzędzia udostępnione przez Evoluce różnią się od tych dostarczonych przez Microsoft. Z pewnością rozwiązanie dostarczone przez kogoś innego, niż producent sprzętu, nie od razu podbije serca deweloperów, gdyż zazwyczaj wróży same problemy. Z drugiej jednak strony Evoluce wie co robi i raczej bubla nie wypuszcza, zapowiada się więc ciekawa rywalizacja. Pozostaje poczekać na pierwsze opinie twórców oprogramowania i programy, które będziemy mogli sami przetestować.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)