Excel z nową funkcją X.Wyszukaj dla każdego. To duże ułatwienie

Excel z nową funkcją X.Wyszukaj dla każdego. To duże ułatwienie

Microsoft Excel dostał nową funkcję XLOOKUP, fot. Oskar Ziomek
Microsoft Excel dostał nową funkcję XLOOKUP, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
11.02.2020 13:31

Użytkownicy Microsoft Excela zyskali możliwość korzystania z nowej funkcji X.Wyszukaj. Dotychczas była sprawdzana wyłącznie przez insiderów, ale testy zostały zakończone i nowość jest już wdrażana do wszystkich stabilnych wersji Excela w ramach Office'a 365 i Excela dostępnego przez Internet.

X.Wyszukaj (w oryginalne XLOOKUP) to funkcja będąca swego rodzaju rozszerzeniem przede wszystkim funkcji Wyszukaj.pionowo. W przypadku X.Wyszukaj możliwe jest jednak wyszukiwanie komórek dużo łatwiej, często bez konieczności zagnieżdżania kolejnych funkcji, w celu znalezienia konkretnego wyniku. X.Wyszukaj pozwala znaleźć elementy w istniejącym fragmencie tabeli według wiersza. Wcześniej uzyskanie podobnego efektu było bardziej skomplikowane.

Nowa funkcja X.Wyszukaj w Excelu.
Nowa funkcja X.Wyszukaj w Excelu.

Przykładowe zastosowania zostały opisane przez Microsoft na stronie pomocy technicznej. Jak widać, w przypadku X.Wyszukaj wystarczy stosunkowo prosta formuła, by uzupełnić wartość dla wyszukiwanego w pionie elementu tabeli. Funkcja pozwala również zdefiniować rodzaj zwracanej wartości w przypadku wykrycia błędu oraz skorzystać z różnych trybów dopasowania wartości i wyszukiwania.

Historia funkcji X.Wyszukaj w Excelu sięga ubiegłego roku, kiedy zapowiedziano jej wprowadzenie do insiderskich wersji Office'a. Jak wynika z informacji udostępnionych przez Microsoft, teraz nowość powinna być już dostępna w każdej zaktualizowanej wersji Office'a 365 i Excelu Online.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)