f.lux skuteczniej zadba o sen dzięki nowej regulacji temperatury barw

f.lux skuteczniej zadba o sen dzięki nowej regulacji temperatury barw

f.lux skuteczniej zadba o sen dzięki nowej regulacji temperatury barw
Jan Mentel
22.01.2018 16:44, aktualizacja: 22.01.2018 16:55

O tym, że niebieskie światło emitowane przez ekrany komputerów, smartfonów czy tabletów ma bezpośredni wpływ na jakość snu, wiadomo od dawna, jednak najwięksi dostawcy oprogramowania traktują tę kwestię poważnie stosunkowo krótko. W przeciwieństwie do twórców programu f.lux, który od lat jest najpopularniejszym programem do redukcji emisji niebieskiego światła. W ostatnim czasie wydano jego nową wersję, z kilkoma ciekawymi nowościami

f.lux w wersji 4.66 po jednokrotnym kliknięciu wykresu cyklu dobowego pokazuje tryb zaawansowany z trzema suwakami. Umożliwiają one regulacje temperatury barwowej w kelwinach osobno dla dnia, czasu zachodu słońca oraz momentu rozpoczęcia snu. Dwukrotnie kliknięcie wykresu, tak jak to miało miejsce w poprzedniej wersji programu, powoduje włączenie trybu poglądu.

Trzy suwaki odpowiedzialne za temperaturę barwową.
Trzy suwaki odpowiedzialne za temperaturę barwową.

Tryb ciemni można uruchomić teraz kombinacją klawiszy Alt-Shift-End, natomaist wciśnięcie sekwencji Alt+Shift+PgDn nie skutkuje już pojawieniem się głównego okna aplikacji. Wyłącznie trybu wielu monitorów wykorzystuje profile kolorów, a kalibracji jasności doczekał się także system oświetlenia Hue Philipsa – zgodnie z zapewnieniami ma być teraz nieco jaśniej.

Co więcej, optymalizacji doczekał się proces odłączania zdalnego pulpitu. Twórcy oprogramowania informują również o poprawkach funkcji raportowania błędów. Z pełną listą zmian można się zapoznać na stronie f.lux. Wydanie aplikacji oznaczone numerem 4.66 w wersji na Windowsa dostępne jest w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)