Facebook chce stworzyć własny modularny smartfon

Facebook chce stworzyć własny modularny smartfon

Facebook chce stworzyć własny modularny smartfon
21.07.2017 12:17

Informacje o modularnych smartfonach pojawią się już od kilku lat. Najpopularniejszych projektem, który spopularyzował taką koncepcję, był Project Ara od Google. Nie wszedł on jednak na rynek konsumencki, zostając tylko ciekawostką. Potem pojawiły się mniej lub bardziej udane konstrukcje z modułami, stanowiącymi namiastkę potencjalnych możliwości. Jednakże modularny smartfon powstaje, nie w Google, ale po cichu pod okiem Facebooka.

Building 8 to tajny zespół Facebooka, pracujący nad nowymi produktami i rozwijający te już obecne na rynku. Jak donosi Business Insider, sekretny oddział, prowadzony przez byłą dyrektor DARPA, Reginę Dugan, ma obecnie pracować na rozwojem koncepcji modularnych smartfonów.

Kolejnym dowodem jest patent złożony przez Facebooka. Opisuje on modularne urządzenie elektromagnetyczne. Miałoby ono rozwiązać problem kupowania drogich i konwencjonalnych urządzeń, które w ciągu kilku lat się starzeją i są wyrzucane. Wymienialibyśmy wyłącznie poszczególne moduły, otrzymując lepszą kamerę czy więcej RAM-u. Koncepcja ciekawa dla użytkowników, niekoniecznie dla producentów smartfonów.

Obraz

W patencie przedstawiono przykłady modularnych urządzeń. Co ciekawe, pojawia się nie tylko telefon, ale również inteligentny głośnik. Nie jest jasne, jakie urządzenia i czy w ogóle trafią na rynek konsumencki. Jednakże Facebook w ramach zespołu Building 8 wyraźnie postawił na rozwój koncepcji modularnego urządzenia, w tym także smartfonu.

Jak wspominaliśmy, tajemniczy zespół Facebooka prowadzony jest przez Reginę Dugan, która wcześniej brała udział w Project Ara. Ponadto w zespole Building 8 mają pracować osoby, które również zajmowały się w Google rozwojem modularnego smartfonu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)