Facebook Home będzie w Google play — aby każdy smartfon mógł być Facebookofonem

Facebook Home będzie w Google play — aby każdy smartfon mógł być Facebookofonem

slajd z prezentacji dostarczył TechCrunch
slajd z prezentacji dostarczył TechCrunch
04.04.2013 19:46, aktualizacja: 05.04.2013 16:30

Wszystko odbyło się zgodnie z planem. O 19:00 wystartowała konferencja, podczas której Mark Zuckerberg opowiedział o najnowszym pomyśle Facebooka. Nie jest to jednak, jak wcześniej przypuszczaliśmy, smartfon HTC przeznaczony tylko do korzystania z Facebooka.

Facebook Home

W Androidzie piękne jest to, że jest tak otwarty. Możesz poprawić prawie każdą część systemu. Możesz mieć aplikację, która wysyła i odbiera SMS-y, która może być twoją aplikacją, klawiaturą, a nawet ekranem domowym — chwalił system założyciel Facebooka, podczas prezentacji autorskiej nakładki na system, która była gwoździem programu prezentacji.

Wiadomości, zdjęcia i informacje, którymi podzielili się znajomi z serwisu, prezentowane są od razu na ekranie domowym, skąd można je od razu polubić (dotknięcie dwa razy) lub skomentować. Powiadomienia zaś zostały zorganizowane tak, aby od razu było widać z kim są związane (od razu pokaże się charakterystyczne kółko ze zdjęciem). Ciekawie zapowiada się obsługiwany gestami czat — przeciągając kontakt (właściwie jego głowę w kółku) rozpoczynamy rozmowę, zakończoną „wyrzucamy” poza ekran. Można tak prowadzić rozmowy przez Facebooka lub wysyłać SMS-y. Nakładka Facebooka na Androida jest zaprojektowana wokół ludzi, nie wokół aplikacji, ale do aplikacji na telefonie również mamy dostęp.

Nakładka będzie się nazywać „Facebook Home” i 12 kwietnia będzie dostępna w Google Play dla wielu urządzeń, w tym niebawem również dla tabletów. Zuckerberg obiecał comiesięczne aktualizacje. Sporo elementów Androida zostało przepisanych, ale udało się to zrobić bez tworzenia kolejnej odnogi Androida.

slajd z prezentacji dostarczył TechCrunch
slajd z prezentacji dostarczył TechCrunch

Dla producentów smartfonów został stworzony program partnerski, do którego, zgodnie z plotkami, przystąpił już HTC. Model First będzie pierwszym takim urządzeniem i będzie można go dostać 12 kwietnia w sieci AT&T za 100 dolarów. Pojawią się również takie urządzenia z logo Samsunga, Sony, ZTE, Huawei, Alcatela i Lenovo, będzie można je dostać także u Orange i brytyjskiego EE.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)