Facebook Home działa na prawie wszystkich urządzeniach, nie zachwyca, ale są alternatywy

Facebook Home działa na prawie wszystkich urządzeniach, nie zachwyca, ale są alternatywy

15.04.2013 15:20

Facebook Home trafił w piątek do Play, niemal natychmiast po jego premierze w Sieci pojawiły się instrukcje opowiadające o tym, jak zainstalować aplikację na innych, niż „wybrane” przez Zuckerberga smartfonach. Na XDA można znaleźć pliki i jeśli producent nie dołączył Facebooka na stałe do oprogramowania, nie trzeba rootować urządzenia aby zainstalować Home. Ale czy warto?

Użytkownicy nie są zachwyceni Home. W chwili pisania tego artykułu aplikacja miała średnią ocenę 2,3, 1864 z 3930 osób oceniły ją na 1 gwiazdkę. Dlaczego? Z opinii wystawionych na stronie sklepu Google'a można wywnioskować, że użytkownicy po prostu nie chcą rozstawać się ze swoimi ekranami domowymi i widżetami, a Home daje za mało możliwości konfiguracji. Uciążliwe okazało się przejście do aplikacji odpowiedzialnej za rozmowy telefoniczne i wszystkie czynności niezwiązane z Facebookiem wymagają więcej akcji. Niektórzy użytkownicy piszą, że lubią Facebooka, ale to nie oznacza, że chcą na niego patrzeć za każdym razem, kiedy biorą telefon do ręki. Nie brak też osób, które doceniają łatwość przeglądania informacji, eksponowanie zdjęć, nowe powiadomienia i minimalizm, ale są one w mniejszości.

Obraz

Tymczasem w Stanach Zjednoczonych ruszyła sprzedaż smartfona HTC First z Home na pokładzie. Do Europy zawita dzięki dystrybucji Orange, więc jest spora szansa, że zawita do Polski. Cena ma wynosić około 450 euro.

Jeśli komuś brakuje Facebook na smartfonie, ale Facebook home to już za dużo, można skorzystać z jednej z alternatyw. Facebooka i Twittera na ekranie domowym może eksponować launcher SO.HO. Zdjęcia z Facebooka i Instagrama na tapecie może pokazywać PhotoWall. W Google Play znajdziemy między innymi ciekawy ekran blokowania Quick Launch Social Lockscreen, mozna również dodać Facebooka do DashClock. Nie brakuje również ciekawych widżetów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)