Facebook informuje, że potrafi rozpoznać twarz użytkownika na każdym zdjęciu

Facebook informuje, że potrafi rozpoznać twarz użytkownika na każdym zdjęciu

Aplikacja Facebooka na smartfonie z depositphotos
Aplikacja Facebooka na smartfonie z depositphotos
28.02.2018 13:02

Facebook rozpoczyna masowe wdrażanie nowej funkcji, która poinformuje użytkowników, że ich twarz właśnie znalazła się na zdjęciu. Ma to przełożyć się m.in. na zapewnienie prywatności. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w tym celu zostaną wykorzystane algorytmy dokładnie badające każde zdjęcie wrzucane na Facebooka, by rozpoznać obraz twarzy użytkownika.

Mechanizm rozpoznawania twarzy jest już dostępny na Facebooku. Ogranicza się on jednak do podpowiedzi podczas oznaczania znajomych na zdjęciu. Dodatkowo słusznie można mieć do niego pewne zarzuty – nie zawsze działa on poprawnie. Opiera on się również na tym, jak często wchodzimy w interakcje z drugim użytkownikiem.

Facebook zaczął informować wybranych użytkowników, że aktywował im opcje rozpoznawania na zdjęciach. Jeśli ich twarz zostanie wykryta na wrzuconym zdjęciu, a użytkownik nie zostanie na nim oznaczony, to otrzyma stosowany komunikat. Do analizy nowych zdjęć posłużą wcześniej wrzucone na Facebooka, w tym zdjęcie profilowe i zdjęcia na których jesteśmy oznaczeni. Będą one dokładnie analizowane w celu utworzenia obrazu twarzy użytkownika, który później będzie przyrównywany do nowych fotografii.

Nowa funkcja zaczęła być wdrażana już w grudniu zeszłego roku. Nie trafi ona jednak do wszystkich. Z powodów ostrzejszych przepisów dotyczących gromadzenia prywatnych danych, w tym obrazu twarzy, nie będzie ona włączona w Kanadzie i Unii Europejskiej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)