Facebook kupił Sofa - twórcę grafik dla Mozilli, TomTom i Nike

Facebook kupił Sofa - twórcę grafik dla Mozilli, TomTom i Nike

Wojciech Cybulski
11.06.2011 03:51, aktualizacja: 11.06.2011 04:09

Sofa - firma programistyczna i designerska odpowiedzialna między innymi za stworzenie ikon do nawigacji TomTom - ogłosiła na swojej stronie, że została przejęta przez Facebooka.

Sofa to doświadczony zespół grafików i programistów mający na swoim koncie kilka interesujących aplikacji webowych oraz programów przeznaczonych na platformę Mac OS X. Firma odpowiedzialna jest także za stworzenie grafik, ikon a nawet całych interfejsów na potrzeby różnych programów i projektów marketingowych. Jednym z ważniejszych dzieł firmy jest zestaw ponad 300 ikon stworzonych na potrzeby nawigacji TomTom. Sofa jest także odpowiedzialna za zaprojektowanie kilku grafik wykorzystanych w Firefoksie i innych projektach Mozilli. Firma wykonała ponadto serię grafik na potrzeby kampanii reklamowej Nike.

W związku z przejęciem Sofa przez Facebooka wszyscy dotychczasowi pracownicy firmy przeniosą się do Palo Alto, gdzie mieści się siedziba nowego pracodawcy. Obecne produkty firmy będą dalej dostępne, jednak ich przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Sofa poszukuje potencjalnych chętnych, którzy chcieliby je przejąć - czy tacy się znajdą, czas pokaże. Nie jest także jasne, jak Facebook zamierza wykorzystać swój nowy nabytek. Widać natomiast wyraźnie, że korporacja dysponuje kapitałem pozwalającym na swobodne przejmowanie całych spółek. Podobną taktykę stosuje Google, wykupując małe, lecz wartościowe firmy.

Przedstawiciele Facebooka nie chcieli zdradzić, ile ich firma zapłaciła za przejęcie Sofa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)