Facebook ma nowy sposób na zdobycie naszych numerów

Facebook ma nowy sposób na zdobycie naszych numerów

Facebook ma nowy sposób na zdobycie naszych numerów
Paweł Piskurewicz
23.04.2015 09:29, aktualizacja: 23.04.2015 14:09

Do bogatej rodziny aplikacji od Facebooka dołączyła właśnie kolejna o nazwie Hello — Caller ID & Blocking. Dzięki niej możemy zarządzać naszymi połączeniami telefonicznymi, a główną zaletą nowego dialera ma być powiązanie z bazą danych serwisu Facebook. Skorzystać z niej mogą posiadacze urządzeń z systemem Android.

Niezależnie czy dzwoni do nas znajomy, czy też ktoś zupełnie obcy Hello wyszuka informacji na jego temat w zasobach Facebooka. W przypadku znajomych uzyskujemy dodatkowe dane wraz z możliwością dzwonienia za pomocą Messengera oraz szybkiego wysłania wiadomości. W przypadku kontaktów nieznanych mamy możliwość ich identyfikacji, bądź też blokady (usługa posiada własną bazę numerów spamowych).

Hello pozwala nam również wyszukać numery do osób i usług których nie posiadamy w naszej książce. Tu znowu z pomocą przychodzi baza serwisu Facebook. Szukacie fryzjera? Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w okno wyszukiwarki. Oczywiście dostęp do danych i numerów poszczególnych kont zależy od ustawień prywatności. Dla Facebooka to znakomita okazja nie tylko by zebrać dodatkowe informacje i dane o użytkownikach, ale również promować swoje usługi. Wysyłanie wiadomości oraz wykonywanie połączeń za pomocą Messengera to pierwsze pozycje w podglądzie naszych kontaktów. Zarazem od bazy numerów zależy skuteczność Hello.

Obraz

Choć aplikacja zagościła już w Google Play na razie jej dostępność jest ograniczona do kilku krajów, wśród których nie ma Polski. Jednak w przypadku systemu Android nie jest to problemem. Plik .apk można pobrać między innymi z serwisu APKMirror. Hello posiada w pełni przetłumaczony interfejs i bez problemu można go używać w naszym kraju.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)