Facebook Marketplace: tablica ogłoszeń sprzedaży i kupna już w Polsce

Facebook Marketplace: tablica ogłoszeń sprzedaży i kupna już w Polsce

Facebook Marketplace: tablica ogłoszeń sprzedaży i kupna już w Polsce
30.11.2017 14:42

Od dziś użytkownicy Facebooka w Polsce mogą korzystać z Marketplace. Usługa to tablica ogłoszeń, która umożliwia lokalne kupowanie i sprzedanie przedmiotów. W związku z ogromną bazą użytkowników, łatwością i dostępnością usługi, może ona stać się groźnym rywalem dla serwisów zajmujących się ogłoszeniami.

Wcześniej sprzedawanie przedmiotów na Facebooku odbywało się najczęściej w grupach skupionych wokół danej marki, konkretnych przedmiotów lub regionów. Z kolei Marketplace umożliwia stworzenie jednej przestrzeni handlu dla całej społeczności Facebooka.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W celu skorzystania z Marketplace wystarczy kliknąć na ikonę sklepu w menu na Facebooku. Wyświetlona zostanie lista przedmiotów, które osoby w pobliżu wystawiły na sprzedaż. By wyszukać konkretny przedmiot, można skorzystać z wyszukiwarki lub z filtrów wg lokalizacji, kategorii i ceny. Dzięki narzędziu lokalizacyjnemu można zmienić region wyszukiwania lub wybrać zupełnie inne miasto.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W Marketplace możemy śledzić wszystkie zakupy przeprowadzone w usłudze Facebooka. Przechowywane są zapisane produkty, przedmioty, które wystawiliśmy na sprzedaż oraz rozmowy z innymi użytkownikami platformy. Gdy znajdziemy coś interesującego można kliknąć w ofertę, by zobaczyć więcej szczegółów na temat produktu. Następnie wystarczy napisać prywatną wiadomość do sprzedającego by zgłosić chęć zakupu i ustalić szczegóły.

Marketplace jest już dostępny w 27 krajach na świecie, w tym 19 w Europie. Biorąc pod uwagę popularność grup z kupnem i sprzedażą, usługa Facebooka ma duże szanse zdobyć wysoką popularność, dla wybranych użytkowników stając się główną tablicą z ogłoszeniami.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)