Facebook Messenger dla dzieci teraz także na Androidzie

Facebook Messenger dla dzieci teraz także na Androidzie

Facebook Messenger dla dzieci teraz także na Androidzie
15.02.2018 12:17, aktualizacja: 15.02.2018 12:37

Facebook postanowił rozszerzyć swoje wpływy, tym razem celując w grupę wcześniej omijaną. Zgodnie z zasadami niebieskiego serwisu społecznościowego, trzeba mieć ukończone 13 lat, by móc założyć konto. Co jednak z młodszymi osobami? Dla nich została stworzona specjalna wersja Messengera, która właśnie stała się dostępna dla większej liczby potencjalnych użytkowników.

Messenger Kids został wydany w grudniu ubiegłego roku. Aplikacja trafiła wyłącznie na iOS-a i wersji tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Teraz Messenger Kids stał się dostępny dla użytkowników Androida. Aplikacja umożliwia już założenie dziecku konta, które będzie powiązane z profilem rodzica na Facebooku.

W założeniach Facebooka aplikacja ma być bezpiecznym komunikatorem skierowanym dla dzieci, które będą mogły komunikować się z rodzicami korzystającymi oczywiście z podstawowego Messengera. Dodatkowo Facebook informuje, że aplikacja ma być odpowiedzią na stale obniżający się wiek, w którym rodzice pozwalają dzieciom na co dzień korzystać z urządzeń elektronicznych.

Messenger Kids został odpowiednio okrojony, by mogły z niego korzystać dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Usunięte zostały reklamy i możliwość zakupów w aplikacji. Wiadomości wysłane przez dzieci nie są wykorzystane, by w jakikolwiek sposób dostosować prezentowaną treść. Facebook przygotował ponadto specjalne zestawy naklejek, GIF-ów i nakładek na zdjęcia. Dodane zostały także narzędzia dla rodziców, którzy z poziomu pełnej wersji aplikacji mają do dyspozycji pogląd aktywności dzieci oraz możliwość zatwierdzania nowych kontaktów.

Niestety, oficjalnie aplikacja nadal nie jest dostępna w Polsce. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość. Możliwe, że przyjdzie nam trochę poczekać, aplikacja nie miała bowiem łatwego startu. Po jej wydaniu w grudniu, 19 organizacji i prawie 100 adwokatów zajmujących się prawami dzieci, wystosowało list otwarty do Marka Zuckerberga. Wzywają oni do usunięcia aplikacji w ramach kompanii na rzecz dzieciństwa wolnego od komercji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)