Facebook: Messenger pozwoli ci teraz udostępnić ekran znajomym

Facebook: Messenger pozwoli ci teraz udostępnić ekran znajomym

fot. Facebook
fot. Facebook
17.07.2020 16:34

Facebook dodał właśnie nową, ważną funkcję do aplikacji Messenger. Dzięki niej komunikator stanie się sensowniejszym rozwiązaniem do wideokonferencji.

Messenger zyskuje funkcję udostępniania ekranu

Od teraz możemy współdzielić swój ekran z rozmówcami w Messengerze. Funkcjonalność działa zarówno na PC (jako aplikacja i w przeglądarce), jak i na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem.

Z tej opcji skorzystamy także na większych zebraniach z 16 osobami w nowo udostępnionej funkcji wideokonferencji Messenger Rooms. W dalszej kolejności Facebook planuje rozszerzenie funkcjonalności do 50 osób.

Pokazywanie zawartości swojego ekranu wymaga najpierw uaktualnienia Messengera do najnowszej jego wersji. Później, aby z niej skorzystać, trzeba rozpocząć rozmowę, a następnie przesunąć palcem do góry panel, który znajduje się na dole ekranu rozmowy. Będzie się tam znajdowała się opcja udostępnienia ekranu.

fot. Facebook
fot. Facebook

Aby je rozpocząć należy potem dwukrotnie proces ten potwierdzić, prawdopodobnie po to, aby nie zrobić tego w sposób przypadkowy.

Nowa funkcja jest dostępna na całym świecie już teraz. Niewątpliwie przyda się wielu osobom, ale z drugiej strony na pewno pojawi się też grupa osób patrząca sceptycznie na jakąkolwiek próbę udostępniania informacji Facebookowi.

[frame]Messenger na Windowsa i Androida, iOS-a i inne platformy można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)