Facebook Messenger rozpozna twoją twarz – w trosce o prywatność rozmów

Facebook Messenger rozpozna twoją twarz – w trosce o prywatność rozmów

Messenger dostanie zabezpieczenie wykorzystujące rozpoznawanie twarzy, fot. Getty Images
Messenger dostanie zabezpieczenie wykorzystujące rozpoznawanie twarzy, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
27.01.2020 09:41

Messenger już wkrótce dostanie nowe zabezpieczenie – Screen Lock – które pozwoli wykorzystać rozpoznawanie twarzy w smartfonie i blokować dostęp do aplikacji. W ten sposób, nawet po odblokowaniu smartfonu, programu nie będzie się dało uruchomić bez ponownego wykorzystania biometrii. Na razie nie ma jednak jednoznacznej informacji, czy opcja będzie od razu dostępna zarówno w iPhone'ach, jak i smartfonach z Androidem.

To użytkownicy iOS-a nie powinni się jednak tym razem obawiać o jej dostępność. Na zrzucie ekranu Facebook Messengera, który trafił do internetu, prezentowany jest fragment ustawień, gdzie wspomina się o wykorzystaniu Face ID, czyli systemu rozpoznawania twarzy znanego z iPhone'ów.

Co istotne, Facebook wykorzysta istniejące rozwiązanie producenta, zamiast tworzyć własny system biometrczny. W konsekwencji będzie korzystać jedynie z informacji, czy rozpoznanie twarzy osoby się powiodło i sam nie będzie analizować obrazu, co powinno ucieszyć osoby dbające o prywatność.

Chociaż informacja o planowanym zabezpieczeniu biometrycznym w Messengerze pojawiła się najpierw na Twitterze w formie "przecieku", serwis MSPoweruser zwrócił uwagę, że niedługo potem plotkę uzupełnił Alexandru Voica pracujący w Facebooku, co powinno być wystarczającym potwierdzeniem. Niestety ewentualna data wprowadzenia Screen Lock do Messengera nadal nie jest znana i na tym etapie trudno oszacować, ile potrwają testy, nim nowość zostanie wdrożona.

Messengera na Androida i iOS-a można pobrać z naszego katalogu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)