Facebook Messenger sam powie znajomym, co robisz. Nadchodzą automatyczne statusy

Facebook Messenger sam powie znajomym, co robisz. Nadchodzą automatyczne statusy

Facebook testuje nową funkcję Messengera, fot. Getty Images
Facebook testuje nową funkcję Messengera, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
31.03.2020 14:00

Facebook testuje nową funkcję Messengera, która z jednej strony jest efektem ciekawego wykorzystania szeregu czujników, zaś z drugiej może budzić wątpliwości co do zakresu śledzenia ruchów użytkownika. Chodzi o możliwość dzielenia się z innymi automatycznymi statusami, z których znajomi mogliby się dowiedzieć, że użytkownik jest w danej chwili na przykład w kawiarni lub w czasie podróży.

Nowość nie jest na razie testowana poza gronem pracowników Facebooka i jest na wczesnym etapie rozwoju. W tej chwili nie wiadomo zatem, kiedy mogłaby trafić do użytkowników i jaka będzie jej ostateczna forma. Z udostępnionych już teraz zrzutów ekranu dowiadujemy się jednak, że automatyczny status będzie wyświetlany tylko wybranym osobom wskazanym przez użytkownika i zawsze będzie jedynie ogólną informacją o aktywnościach.

Facebook informuje wprost, że w ramach automatycznego statusu mogą być udostępniane takie komunikaty jak "na siłowni" lub "w kawiarni". Nigdy jednak nie znajdzie się tutaj konkretny adres lub nazwa restauracji, co powinno być wystarczającą odpowiedzią na obawy dotyczące prywatności.

Jak zwraca uwagę TechCrunch, do generowania automatycznych statusów wykorzystany jest między innymi GPS, informacja o stanie akumulatora oraz inne czujniki w smartfonie. Cała funkcja ma być natomiast nieznaczną przeróbką analogicznej opcji znanej z aplikacji Threads, którą mogą wykorzystywać użytkownicy serwisu Instagram.

Messenger na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)