Facebook Messenger z blokadą dostępu do wiadomości. Możesz użyć FaceID lub TouchID

Messenger oferuje nowe zabezpieczenie, fot. Getty Images
Messenger oferuje nowe zabezpieczenie, fot. Getty Images
Oskar Ziomek

23.07.2020 16:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Facebook Messengera w iPhone'ach i iPadach mogą już korzystać z nowego zabezpieczenia, które pozwala ukryć wiadomości przed osobami trzecimi korzystającymi z tego samego urządzenia. Dzięki wdrożeniu opcji App Lock, Messengera można dodatkowo zabezpieczyć z wykorzystaniem biometrii – aby włączyć aplikację, trzeba najpierw użyć FaceID lub TouchID, niezależnie od samego oblokowania smartfona.

Jak zaznacza Facebook, wykorzystywany jest do tego mechanizm obsługi odcisków palców i skaner twarzy zaszyty w samym systemie, przez co do firmy nie trafiają żadne wrażliwe informacje. Obecnie funkcja obsługiwana jest tylko w iOS-ie, ale docelowo trafi także do Messengera na Androidzie, a stanie się to w w najbliższych kilku miesiącach.

Messenger może być od teraz dodatkowo zablokowany przed niepowołanym dostępem, fot materiały prasowe Facebook.
Messenger może być od teraz dodatkowo zablokowany przed niepowołanym dostępem, fot materiały prasowe Facebook.

Opisywaną opcję można aktywować w nowej zakładce ustawienia prywatności. Stąd można także zdecydować, kto będzie widział relacje użytkownika oraz zarządzać listą zablokowanych osób. Co ciekawe, Facebook pracuje także nad dalszymi usprawnieniami w zakresie bezpieczeństwa. Wkrótce Messenger ma oferować dodatkową kontrolę nad połączeniami i wiadomościami otrzymywanymi od nieznajomych.

Aby dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa w Messengerze, Facebook zachęca do lektury strony poświęconej ochronie prywatności. Jest ona dostępna w języku polskim i obejmuje między innymi informacje o uwierzytelnianiu dwuskładnikowym oraz alertach dotyczących logowania.

Messenger na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)