Facebook na telefonie zbyt powolny? Skorzystaj z wersji Lite

Facebook na telefonie zbyt powolny? Skorzystaj z wersji Lite29.06.2015 09:59
Facebook na telefonie zbyt powolny? Skorzystaj z wersji Lite
Redakcja

Mobilny klient Facebooka i komunikator Messenger to w wielu przypadkach zło konieczne – z jednej strony chcemy być w kontakcie ze znajomymi, z drugiej natomiast programy te ze względu na swoje wymagania są w stanie spowolnić nawet najlepsze urządzenia. Na szczęście od jakiegoś czasu możemy korzystać z wersji Facebook Lite.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to odchudzona wersja klienta do obsługi najpopularniejszej na świecie sieci społecznościowej. W teorii producent przygotował taką edycję z myślą o użytkownikach korzystających z wolniejszych urządzeń, starszego Androida i łączności internetowej 2G, ale skorzystać z niej można na dowolnym sprzęcie. Program cechuje się znacznie mniejszymi wymaganiami sprzętowymi niż ma to miejsce w przypadku oryginalnej aplikacji Facebook i Messenger. Zajmuje w pamięci urządzenia około 1 MB i choć działa w tle, nie spowalnia działania smartfonu ani tabletu – podczas naszego testu program zajmował w pamięci RAM około 7-8 MB.

350138353792083905

Wersja odchudzona zapewnia dostęp do wszystkich najważniejszych opcji oferowanych przez sieć społecznościowej, jest więc dobrym zamiennikiem dla oryginalnej, ciężkiej aplikacji. Dzięki Facebook Lite możemy przeglądać tablicę i posty innych użytkowników, polubić je i skomentować, a także dodawać własne statusy. Program umożliwia ponadto wysyłanie i odbieranie wiadomości w ramach Messengera, nie jest do tego konieczne instalowanie żadnej dodatkowej aplikacji. Oferuje przy tym informacje o pisaniu przez drugą osobę, a także znaczniki pozwalające sprawdzić, czy nasza wiadomość została odczytana. Problemu nie stanowi wysyłanie naklejek.

Na tym możliwości wersji Lite się nie kończą. Z poziomu programu możemy dodawać albumy i nowe zdjęcia, zarządzać już istniejącymi i dodawać znaczniki osób i miejsc. Program wspiera powiadomienia o nowych wiadomościach, znajomych i polubieniach, nie przegapimy więc żadnych ważnych informacji. Za pomocą kilku dotknięć dostaniemy się do wyszukiwarki, grup, do jakich należymy, a także stron, którymi zarządzamy. Aplikacja umożliwia ponadto zarządzanie wszystkimi ustawieniami konta na Facebooku. Użytkownik może więc zmieniać swoje ustawienia prywatności, blokować inne osoby i zmieniać opcje związane z bezpieczeństwem. Od strony wizualnej Lite różni się nieznacznie od pełnego Facebooka, jest tylko nieco prostszy.

Aplikacja jest udostępniana za darmo i dostępna w pełnej, polskiej wersji językowej. Znajdziecie ją w bazie aplikacji naszego serwisu. Użytkowników Facebooka zachęcamy do wypróbowania wersji Lite – w przypadku większości osób edycja ta może okazać się w zupełności wystarczająca, a przy tym będzie miała znacznie mniejszy wpływ na nasze urządzenie. Dzięki temu odciążymy nieco Androida, a także akumulatorek.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)