Facebook nie działa na Chrome? Jest już rozwiązanie

Facebook nie działa na Chrome? Jest już rozwiązanie

Facebook nie działa na Chrome? Jest już rozwiązanie
23.08.2017 13:44, aktualizacja: 23.08.2017 17:12

Otrzymujemy zgłoszenia, według których najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy, Facebook, nie działa w najpopularniejszej na świecie przeglądarce internetowej, Chrome. Nieznana jest skala zjawiska, gdyż część użytkowników nie odnotowuje żadnych problemów. Istnieje już jednak rozwiązanie tego problemu.

Najprawdopodobniej problem wynika z błędu w buforowaniu pamięci podręcznej. Wystarczy zatem zresetować ją, by przywrócić sprawne działanie Facebooka. Najprostszym rozwiązaniem jest użycie skrótu klawiszowego Ctrl + F5.

Obraz

Czyszczenie pamięci podręcznej jest także możliwe w menu przeglądarki. Wystarczy kliknąć przycisk trzech kropek, przejść do pozycji Wyczyść dane przeglądania a następnie zaznaczyć tylko Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej oraz Pliki cookie oraz inne dane witryn. Decyzję zatwierdzamy przyciskiem Wyczyść dane przeglądania.

Może się okazać, że użycie skrótu Ctrl + F5 poskutkuje tylko jednorazowym załadowaniem strony. Wówczas należy spróbować drugiego wariantu, czyszcząc cache i ciasteczka z ostatnich kilku dni lub usunięcie wszystkich danych zapisanych przez Facebooka:

Obraz

Po kliknięciu przycisku obok adresu, należy kliknąć pozycję W użyciu.

Obraz

W nowym oknie zaznaczyć należy wszystkie pozycje, a następnie kliknąć przycisk Usuń.

Rozwiązaniem może okazać się przeskanowanie komputera za pomocą programów do optymalizacji i usuwania zbędnych plików. Zaawansowane usuwanie danych pozostawianych przez przeglądarki oferuje program CCleaner, który znajdziecie w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)