Facebook połączy aplikacje. Instagram i Messenger ze wspólnym czatem

Facebook połączy aplikacje. Instagram i Messenger ze wspólnym czatem09.08.2019 13:56
Użytkownicy Messengera i Instagrama będą mogli ze sobą rozmawiać
Użytkownicy Messengera i Instagrama będą mogli ze sobą rozmawiać
Redakcja

Facebook już jakiś czas temu zapowiadał integrację Messengera, Instagrama i WhatsAppa. Niedługo zobaczymy pierwsze efekty - Messenger i Instagram mają dostać wspólny czat.

Informuje o tym Bloomberg. Według źródła Facebook rozpoczął modyfikację Instagram Direct, tak by użytkownicy mogli pisać z korzystającymi z Messengera.

Kiedy rozmowa będzie możliwa? Bloomberg podaje, że nowość zostanie wprowadzona przez Facebook w 2020 roku.

O tym, że WhatsApp, Messenger i Instagram mają zostać zintegrowane, pisaliśmy na początku roku. Ale wiatr zmian zawiał znacznie wcześniej. Jesienią 2017 roku użytkownicy Instagrama uzyskali możliwość równoczesnego udostępniania swoich zdjęć czy filmików zarówno na Instagram Stories, jak i Facebook Stories.

Facebookowi najwyraźniej zależy, aby korzystając z jego produktów każdy wiedział, że ma do czynienia z tą samą rodziną. Z punktu widzenia użytkownika będzie to wygodne - w końcu nie każdy musi korzystać ze wszystkich serwisów.

Zresztą trudno teraz byłoby ten fakt pominąć. Niedawno społecznościowy gigant zdecydował, że Instagram i WhastApp dostaną dopisek "from Facebook".

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)