Facebook ponownie kopiuje Snapchata, tym razem padło na zdjęcia z maskami

Facebook ponownie kopiuje Snapchata, tym razem padło na zdjęcia z maskami

31.10.2016 12:14

Facebook testuje nowe funkcje w swojej aplikacji, jak łatwo się domyślić – bardzo podobne do tych ze Snapchata. Ponownie postawiono na zdjęcia, skupiając się na maskach i szeregu innych dodatków. Całość niebawem powinna być udostępniona wszystkim użytkownikom, czyniąc z już i tak przesadnie rozbudowanej aplikacji, jeszcze bardziej zasobożerny twór.

Miesiąc temu, Facebook wybrał Polskę na swój poligon doświadczalny. Jako pierwsi dostaliśmy sekcję Messenger Day, która jest niczym innym jak kopią Snapchat Stories. Pewne stało się, że Mark Zuckerberg po nieudanej próbie przejęcia konkurencji, planuje ją wykończyć w inny sposób – wprowadzając identyczną funkcjonalność do swoich usług. Potwierdzeniem jest kolejna nowość.

Obraz

W Facebook Messengerze możemy już udostępniać zdjęcia znajomym, ale nadal nie mamy tak rozbudowanych możliwości jak w Snapchacie. W związku z tym, programiści niebieskiego portalu społecznościowego intensywnie pracują by zapewnić funkcjonalność oferowaną przez konkurencję. Zespół odpowiedzialny za nowości ma dość proste zadanie – musi po prostu perfekcyjnie upodobnić mobilny komunikator do Snapchata.

Jedną z głównych zalet Snapchata są rozbudowane maski, które możemy nakładać na twarz. Zmieniają one nasz wygląd, czasami także głos, a chociażby z okazji Halloween możemy liczyć na specjalny pakiet nowości. To właśnie kopia tych rozwiązań jest aktualnie testowana przez Facebooka. Użytkownicy mają otrzymać możliwość robienia zdjęć i nagrywania krótkich filmików, które będą mogły być wzbogacane o dodatkowe efekty specjalne – maski i filtry.

Facebook's New Camera

Identycznie jak w Snapchacie, edytowane zdjęcie czy film, będziemy mogli wysłać znajomym. Materiał zniknie po 24 godzinach. Pojawi się również możliwość udostępnienia na tablicy. Aktualnie nowe funkcje testowane są w Irlandii i prawdopodobnie niebawem zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)