Facebook pracuje nad Threads. To nowy komunikator dla użytkowników Instagrama

Facebook pracuje nad Threads. To nowy komunikator dla użytkowników Instagrama

Trwają prace nad nowym komunikatorem dla użytkowników Instagrama
Trwają prace nad nowym komunikatorem dla użytkowników Instagrama
Oskar Ziomek
27.08.2019 19:05, aktualizacja: 27.08.2019 19:46

Użytkownicy Instagrama prawdopodobnie już niedługo będą mogli korzystać z nowej aplikacji Threads, która jest tworzona jako dodatek do serwisu. Ma ona ułatwić kontakt z najbliższymi znajomymi.

Na prace Facebooka nad programem Threads zwraca uwagę serwis The Verge. Jak się okazuje, Threads ma być dodatkiem do Instagrama w formie komunikatora, który poza opcją prowadzenia czatu i przesyłania zdjęć, pozwoli także dzielić się swoją lokalizacją, prędkością i poziomem naładowania akumulatora w urządzeniu.

Wizualizacja Threads, źródło: The Verge.
Wizualizacja Threads, źródło: The Verge.

Wszystko wskazuje na to, że aplikacja mogłaby być nie tylko osobnym programem. Integracja z aplikacją Instagramu pozwoliłaby użytkownikom łatwiej zaglądać do wiadomości. Nie można więc wykluczyć zależności obydwu programów na kształt integracji Facebooka i Messengera – z poziomu tego pierwszego można zajrzeć do aplikacji komunikatora klikając jeden przycisk w interfejsie.

Według nieoficjalnych informacji, aplikacja jest już gotowa i testowana wewnętrznie przez pracowników Facebooka. Niestety, na razie nie wiadomo kiedy Threads ujrzy światło dzienne. Wewnętrzne testy mogą oznaczać etap ostatnich szlifów komunikatora, ale z drugiej strony niewykluczone, że potrwają tygodniami, o ile nie kilka miesięcy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)