Facebook testuje prywatne komentarze

Facebook testuje prywatne komentarze

11.12.2017 19:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook rozpoczął eksperymenty z nowymi ustawieniami prywatności, które dotyczą indywidualnych komentarzy. Komentujący będzie mógł ustalić, że tylko wybrane grono osób zobaczy komentarz napisany pod danym wpisem.

Obecnie to ustawienia wpisu decydują, kto może zobaczyć komentarz. Jeśli jest to post publiczny, to komentarz będzie widoczny dla wszystkich, co często nie jest pożądane. Jak informuje The Next Web, rozwiązanie tego niedociągnięcia ma przynieść ikonka kłódki, która zostanie umieszczona w polu pisania tekstu komentarza.

źródło: The Next Web
źródło: The Next Web

Ikonka kłódki zapewni dostęp do ustawień prywatności. Teraz to autor komentarza będzie mógł zdecydować, kto zobaczy komentarz. Dostępne będą cztery opcje – tylko znajomi i autor postu, tylko znajomi, tylko autor postu i komentujący oraz wszyscy.

Nowe mechanizmy w założeniach mają uchronić przed niepotrzebnymi dyskusjami, odpowiedziami trolli i przede wszystkim mają zapewnić większą prywatność. Testy prowadzone są na małej grupie, a więc znaczna większość użytkowników Facebooka nie może korzystać z nowej funkcji. Jeśli testy przebiegną pozytywnie, to najprawdopodobniej ustawienia prywatności komentarza zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)