Facebook zabezpieczy profilowe zdjęcia użytkowników. W pewnym sensie

Facebook zabezpieczy profilowe zdjęcia użytkowników. W pewnym sensie

Facebook zabezpieczy profilowe zdjęcia użytkowników. W pewnym sensie
22.06.2017 17:03

Facebook poczynił niewielki krok ku zapewnieniu swoim użytkownikom prywatności, choć obecnie tylko w Indiach. Tamtejsi użytkownicy dostali narzędzia pozwalające na większą kontrolę nad zdjęciami profilowymi i w teorii na ich ochronę. Praktyka wygląda niestety inaczej.

Użytkownicy w Indiach mają słuszne obawy dotyczące umieszczenia zdjęcia profilowego na Facebooku. Może ono zostać skopiowane czy pobrane i potem bez wiedzy użytkownika znaleźć się na innej stronie internetowej, przykładowo reklamującej jakiś produkt. Problem dotyczyć ma przede wszystkim kobiet. Facebook postanowił temu przeciwdziałać.

Obraz

Narzędzia zostały opracowane z indyjskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem. Nowe metody ochrony pozwalają na zablokowanie opcji pobierania i udostępniania zdjęć profilowych w wiadomości na Facebooku. Zablokowana zostanie możliwość wykonania zrzutu ekranu ze zdjęciem, ale tylko na urządzeniach z Androidem.

Chronione zdjęcie będzie otoczone niebieską ramką, a na dole znajdzie się ikonka z tarczą informująca, że dany profil został zabezpieczony. Owszem zabezpieczony, ale tylko w określonych warunkach. Nic nie stoi na przeszkodzie by wykonać zrzut ekranu na komputerze czy smartfonie z mobilnym Windowsem czy iOS-em.

Choć wprowadzane zabezpieczenia budzą spore wątpliwości, to warto docenić, że Facebook w ogóle coś w tej kwestii robi. Możliwe, że po udanych testach w Indiach, nowe narzędzia trafią do wszystkich użytkowników niebieskiego portalu społecznościowego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)