Facebook zachęca do nowego Messengera. Jest dostępny na Windowsa 10 i macOS-a

Facebook zachęca do nowego Messengera. Jest dostępny na Windowsa 10 i macOS-a

Facebook zachęca do korzystania z Messengera, fot. Pixabay
Facebook zachęca do korzystania z Messengera, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
03.04.2020 18:03

Facebook zachęca do korzystania z nowej wersji Messengera, która jest dostępna na Windowsa 10 i macOS-a. Aplikacja została odświeżona względem starego wydawania znanego sprzed miesięcy, a obecnie oferuje szereg funkcji, które mogą się szczególnie przydać w dobie pandemii. Messenger pozwala bowiem nie tylko pisać na czacie, ale także przeprowadzać wideokonferencje.

Obsługa aplikacji nie różni się wiele od obsługi webowego Messengera. Podobnie zaprojektowano interfejs –dzieli się na dwa główne obszary, z których lewy to lista rozmów, a prawy to historia wybranej konwersacji. W samych rozmowach można natomiast także wysyłać zdjęcia, pliki, reakcje czy naklejki.

Facebook zachęca do korzystania z desktopowego Messengera, fot. Facebook.
Facebook zachęca do korzystania z desktopowego Messengera, fot. Facebook.

Podczas rozmów szczególnie ciekawie prezentuje się tryb podglądu wszystkich zdjęć wysłanych i otrzymanych od danej osoby. Aplikacja wyświetla je w formie pełnoekranowej galerii, którą można szybko przewijać rolką myszki. To wygodniejsze rozwiązanie od tego, które znane jest z webowej aplikacji i przypomina bardziej galerię z aplikacji mobilnej.

W ustawieniach Messengera można natomiast znaleźć kilka pożytecznych opcji. Dostępny jest tu między innymi ciemny motyw i preferencje powiadomień. Podobnie jak w przypadku wersji mobilnych, desktopowy Messenger jest synchronizowany w czasie rzeczywistym, więc wszystkie wiadomości są jednocześnie widoczne w każdej aplikacji, z których korzysta ten sam użytkownik.

Nowego Messengera na Windowsa i macOS-a można pobrać z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)