Fala zwolnień w Microsofcie? Po dziale mobilnym czas na sprzedaż

Fala zwolnień w Microsofcie? Po dziale mobilnym czas na sprzedaż

Fala zwolnień w Microsofcie? Po dziale mobilnym czas na sprzedaż
Jan Mentel
03.07.2017 18:51, aktualizacja: 03.07.2017 19:58

Microsoft prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu oficjalnie ogłosi zmiany w strukturze swojego działu sprzedażowego. W efekcie przebudowy, po zeszłorocznych zwolnieniach, szykują się kolejne cięcia kadrowe. Podyktowane jest to zwiększeniem zapotrzebowania na sprzedawców rozwiązań w chmurze.

Restrukturyzacja jest wymuszona przez zmiany na rynku. Microsoft od wielu lat zatrudnia sprzedawców, którzy specjalizują się wyłącznie w sprzedaży oprogramowania. Jednak aktualnie działy zajmujące się oprogramowaniem są lekko spychane na margines, podczas gdy korporacja swój największy nacisk kładzie na Azure, co było widać choćby podczas tegorocznego Builda.

Ten sam trend widoczny jest zresztą wśród konkurencji. Dlatego żeby dogonić Amazona, czyli lidera rozwiązań w chmurze, firma z Redmond musi przygotować się na reorganizację pionu sprzedażowego. W zeszłym roku wieloletni dyrektor ds. operacyjnych, Kevin Turner, obejmując działy sprzedaży oraz marketingu w Microsofcie, wyraził chęć, aby rozwiązania chmurowe Azure stały się centralnym punktem firmy.

Oczywiście nie będą to pierwsze poważne cięcia kadry. Rok temu w maju firma zwolniła 1850 osób związanych z pionem zajmującym się smartfonami. Po dwóch miesiącach przyszła kolejna fala zwolnień - prace straciło 2850 pracowników. Z kolei w lipcu 2015 roku firma zwolniła 7800 osób.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)