AndroidGryStrategiczneFallout Shelter
Fallout Shelter ikona

Fallout Shelter1.16.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Dzięki grze Fallout Shelter możemy wcielić się w zarządcę schronu, którym nie tylko dowodzimy, ale też tworzymy go od podstaw. Co ważne, pomimo iż gra jest darmowa, mikropłatności nie są nachalne.

W klimat serii wprowadza nas odpowiednio przygotowane menu. Przygodę rozpoczynamy od nazwania swojej krypty nadając jej numer. Fallout Shelter pozwala na posiadanie kilku krypt, każda widnieje jako oddzielna gra. Tradycyjnie na początku czeka nas także krótki poradnik tłumaczący podstawowe założenia i zależności.

Trzon zabawy polega na odpowiedniej rozbudowie krypty o wybrane segmenty, dopasowanie ludzi do pracy oraz kontroli współczynników energii, jedzenia i wody. Przekładają się one na ogólne zadowolenia mieszkańców krypty. Z czasem, przy odpowiednim planowaniu uzyskamy dodatkowe środki, za które możemy dokonać ulepszeń, a także poszerzać naszą kryptę. Naszych mieszkańców możemy także wysyłać na powierzchnię, śledząc ich losy za pomocą charakterystycznych dla serii informacji tekstowych.

Gra pozwala wygodnie przełączać się pomiędzy widokiem ogólnym, w którym widzimy całą naszą kryptę, a poszczególnymi jej pomieszczeniami. W śledzeniu wszystkich mieszkańców oraz ich ról pomaga specjalne menu. Mieszkańcy posiadają swoje własne statystyki i również mogą awansować.

Dużym problemem w tego typu grach są mikropłatności. Fallout Shelter stara się podejść do problemu racjonalnie. Choć gra pozwala na zakup dodatkowej waluty, to nie powinna stwarzać sztucznej ściany tylko po to by nas do tego zmusić. Dodatkowo oferuje tylko jedną walutę, co nie jest standardem w grach ekonomicznych na systemy mobilne.

Fallout Shelter to idealna propozycja dla każdego miłośnika serii Fallout. Choć nie jest to RPG, pozwala powrócić do zniszczonego świata jako konstruktor i dowódca nowego schronu. Gra jest darmowa, nie zawiera reklam, a mikropłatności nie uprzykrzają nam zabawy. Dodatkowo Fallout Shelter wspiera usługę Google Play Gry.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań2 010
Data aktualizacji11 kwi 2024
System operacyjnyAndroid 5.1 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Fallout Shelter ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)